Tohohle si tvůrci nevšimli: Podívejte se, jaké chyby se dopustili ve filmu Babovřesky 3!

Publikováno 11.09.2019

Babovřesky 3

Akce „likvidace drben“ začíná. I tak by se dal popsat děj druhého pokračování Babovřesek, jednoho z komerčně nejúspěšnějších českých filmů. Film režiséra Zdeňka Trošky nás opět zavede do známé vesnice Babovřesky, kde dále sleduje konflikt starosty Stehlíka s místními drbnami.

Všechno se ale mění po příjezdu kontrolora Doda, který si s sebou přiveze také svoji manželku. Ta se zaslouží o získání dotace, díky které může starosta Stehlík poslat všech sedm místních drben k moři. Otázkou tedy zůstává, jestlipak se obyvatelé Babovřesek konečně dočkají tolik vytouženého klidu.

Do děje pak zasáhne i postava nového faráře, který přichází nahradit oblíbeného pátera Šoustala. Diváci se dále mohou těšit na herecké výkony Veroniky Žilkové, Lucie Vondráčkové nebo Pavla Kikinčuka. Hvězdné obsazení Troškovy komedie doplňuje zpěvačka Lucie Bílá. Pro diváky, kteří třetí Babovřesky již viděli, přinášíme čtyři důvody, kvůli kterým se oplatí film ještě jednou pozorně zhlédnout. Nachází se mezi nimi i chyba, které se tvůrci filmu nedopatřením dopustili!

Co jste o filmu nevěděli:

  • Herečka Tereza Bebarová, která si ve filmu zahrála postavu Drahoslavy Dočistilové, se v titulcích objevuje jako „Nesmysl“.
  • Film se nenatáčel jenom v lokacích Jižních Čech, ale také v exotickém městě Side v Turecku.
  • Likér „Uršulum proti šakalům“ ve skutečnosti neexistuje. Zdeněk Troška si jej však nechal registrovat pod ochranní známkou pro případ možného komerčního zisku.
  • Pozornému divákovi neušlo, že ve scéně, kdy Ivana telefonuje s Adamem, je pod herečkou vidět její stín. Záběr má ale představovat noc, tudíž je jasné, že záběr natočený ve dne byl později jenom upraven v počítači. Na stín se ale nakonec zapomnělo.

Pokud jste Babovřesky 3 ještě neviděli nebo si chcete osvěžit divácký zážitek, sledujte Novu v pátek 20. 9. ve 20:20, případně v repríze 22. 9. v 14:50.


Novinky z NOVY