King Kong úplně jinak! Ostrov lebek získal nový kabát. Jaká překvapení režisér filmu pro diváky připravil?

Publikováno 31.08.2019

Splash Kong 31.8.
Zdroj: TV Nova

Od natočení původního King Konga (1933) uběhlo spoustu let a omšelý příběh převyprávěný již v několika předělávkách se tvůrci filmu rozhodli tentokrát obměnit. Jak? Co je ve filmu oproti původní verzi jinak?

Strhující snímek Kong: Ostrov lebek je zasazený do roku 1971. Zabývá se expedicí, kterou tvoří nesourodý tým vojáků, badatelů a dobrodruhů. Všichni se spojí, aby prozkoumali tajemný a krásný ostrov kdesi v Pacifiku. Společně se vydají na místo, jež není zanesené v žádné mapě. Výzkum se ale krátce po příletu změní v nebezpečný boj o přežití a útěk z prapůvodního Ráje, ve kterém není pro člověka místo.   

Režisér snímku Jordan Vogt-Roberts film pojal vskutku z trochu jiné stránky. Jako první nepoužil v adaptaci žádné dinosaury. Ti jsou přitom za normálních okolností obvyklými obyvateli Ostrova lebek. Jordan místo nich raději do filmu zařadil zcela nově vytvořenou faunu.

Zdroj: Archiv TV Nova

​To,  že se Jordan chtěl hodně oprostit od původní verze, dokazuje i úvodní scéna filmu, která měla mít úplně jinou podobu, než nakonec z filmu známe. Místo střetu amerického a japonského letce došlo na půdě Ostrova lebek ke konfliktu celých vojenských jednotek. Střet měla vyrušit obří opice připomínající King Konga. Vojáci v této scéně společnými silami opici usmrtili, čímž měl Vogt-Roberts v úmyslu šokovat diváky. Chtěl v nich vyvolat zmatení z toho, že hlavní protagonista filmu hned na začátku zemřel. Poté se měl na scéně objevit pravý Kong a obě jednotky (kromě dvou vojáků) zlikvidovat.

​​Film Kong: Ostrov lebek si na TV Nova nenechte ujít v sobotu 31. srpna ve 20:20 anebo v reprízách 1. září v 17:55 a 3. září v 16:00 na Nova Cinema.