Ošklivé zranění během natáčení Románu pro pokročilé! Odnesl to Mirek Etzler

Publikováno 25.10.2020


Jaký je život rozvedených mužů, oddělených naštvanou exmanželkou od stolu, lože a účtu? A jak zapůsobí rozvod na jejich morálku a sebevědomí? I o tom vypráví česká komedie Román pro pokročilé režisérky a scénáristky Zity Marinovové, v hlavních rolích s Markem Vašutem, Miroslavem Etzlerem a Jitkou Čvančarovou.

Hlavní hrdina Rudolf (Marek Vašut), noblesní šarmantní světák, je po rozvodu způsobeném nerozvážnou milostnou avantýrou nucen přestěhovat se z přepychu velkoměsta do venkovského hotelu, který vlastní se svým prostopášným bratrem Arnoštem (Miroslav Etzler). Rozladěn nastalou situací zmítá se Rudolf mezi odhodláním usadit se v klidném monogamním vztahu a svody, jež mu denně servíruje notorický flamendr a sukničkář Arnošt.​ A jako by za trest nestačila kocovina, musejí se pánové vypořádat i s protivnou a všehoschopnou majitelkou sousedního hotelu (Jitka Čvančarová), které tak nějak omylem vyhlásili válku. Díky vytrvalému výchovnému působení hotelové recepční Nikoly (Berenika Kohoutová) se Rudolf ovšem přece jen pokusí navázat monogamní vztah, z něhož se k všeobecnému překvapení vyvine vážná známost. Svět je ale malý a lež má krátké nohy. Obzvláště když role „deux ex machina“ připadne Rudolfově exmanželce Marii (Vanda Hybnerová). Stranou dění ovšem nezůstane ani Rudolfův a Mariin podivínský syn Bohdan (Vincent Navrátil), který svým rodičům nedaruje vůbec nic.

Zdroj: Nova.cz

„Režijní práci na tomto filmu bych nazvala krocením divé zvěře. Pánové Vašut a Etzler se totiž do svých postav vžili natolik, že na place rozehrávali situace daleko za hranice scénáře, při čemž se nezřídka inspirovali zážitky z vlastních životů. A když se vám sejde takováto partička, ve střižně pak máte materiál ne na jeden film, ale na tři, říká ke svému druhému celovečernímu snímku Zita Marinovová.

Zdroj: Nova.cz

​​Miroslav Etzler si během natáčení zažil krušné chvíle. Neváhal se totiž sám pustit do kaskadérských scén, jako například natáčení pádu ze střechy. Nečekal, že střecha bude prudká a osázená hřebíky. Tato kombinace mu přinesla nepříjemné zranění! Jak sám říká, roztrhl si p***l. Dnes už je ale Mirek v pořádku. 

Na film Román pro pokročilé se podívejte v neděli 25. října od 20:20 na Nově nebo v neděli 1. listopadu od 15:55 na stejném kanálu. 


Novinky z NOVY