Představitelku Wonder Woman trénoval pro roli český trenér! Co jste o populárním snímku možná nevěděli?

Aktualizováno 24.08.2019

Wonder Woman - 18

Wonder Woman je akční, dobrodružný snímek natočený na motivy komiksové postavy, jež se poprvé se objevila v komiksovém sešitu All Star Comics 8 už v prosinci 1941! Wonder Woman se jako amazonská princezna Diana dozví o probíhající první světové válce a rozhodne se ji zastavit. Po dlouhých dvanácti letech se jedná o první superhrdinský film, v jehož hlavní roli se objevila ženská postava! Věděli jste, že Gal Gadot, která ztvárnila hlavní hrdinku, je bývalá Miss, která sloužila v armádě, nebo že ji pro roli Wonder Woman trénoval český kouč?

Zmatek v hlavních rolích
Gal Gadot je již čtvrtou herečkou, která Wonder Woman ztvárnila. Prvenství si drží v tom, že jako jediná nepochází z Ameriky, ale z Izraele. Půvabné herečce, která se stala ve své rodné zemi Miss, při castingu na filmovou roli pomohly její vojenské zkušenosti, jenž získala během dvou let služby v izraelské armádě. Hlavní role v tomto kultovním filmu byla ale původně nabízena několika jiným herečkám, amazonskou princeznu si mohla zahrát například Cate Blanchett, která roli odmítla kvůli natáčení filmu Thor: Ragnarok, nebo Angelina Jolie. Ta byla později také zvažována na post režisérky. Wonder Woman si mohly zahrát i Sandra Bullock, Jessica Biel, Mischa Barton nebo Rachel Bilson.


Tvrdý trénink pod dohledem českého kouče
Nakonec vysněnou roli získala již zmíněná Gal Gadot a dost se pro ni nadřela! Před natáčením musela absolvovat velmi náročný trénink a cvičení věnovala několik hodin denně. Každý den to vyšlo zhruba na dvě hodiny v posilovně, několik hodin na koních a na závěr dvě hodiny bojového umění. Tohle se opakovalo šestkrát do týdne! Poctivým tréninkem strávila celých šest měsíců. Za jejím sportovním úspěchem stojí kouč, chlapík z České republiky, několikanásobný světový šampion v bojových sportech, Ruda Vrba!

Nehráli ho všude
Ačkoliv se film těšil velkých úspěchů a získal mnoho ocenění, nemohli ho vidět diváci po celém světě. V Libanonu snímek z roku 2017 zakázali, důvodem byla jeho hlavní hrdinka Gadot a její původ. Libanonsko-Izraelské spory mohou i za zákaz cestování Libanonců do Izraele a kontakt s jeho obyvateli. Starší filmy Gal Gadot se v zemi promítají běžně, k zákazu došlo až na základě bojkotu nátlakové skupiny Campaign to Boycott Supporters of Israel-Lebanon, která toto rozhodnutí prosadila ve vládě.

Utajené těhotenství
Když došlo na dotáčky, byla Gal Gadot v pátém měsíci těhotenství a to už bylo celkem vidět! Z tohoto důvodu byl během nich na její kostým Wonder Woman přidělán kus zeleného plátna, který tak následně umožnil pomocí grafických programů upravit její postavu a nikdo z nás nic nepoznal!

Televizní premiéru Wonder Woman si užijte v sobotu 24. srpna ve 20:20 na TV Nova nebo v reprízách v neděli 25. srpna v 17:20 a středu 28. srpna v 15:45 na Nova Cinema.


Novinky z NOVY