Takové bydlení jste ještě neviděli: Byt dokáže předvídat vaše chování i počasí

Aktualizováno 25.08.2019

FOR ARCH - smart home

Ačkoliv z výzkumu vyplývá, že Česko je v celosvětovém žebříčku nadprůměrné v bezpečnosti, štěstí přeje připraveným. Každý z nás chce jistě co možná nejlépe zajistit svůj dům, a ochránit ho tak před potencionálními zloději. Cestou k dokonalému bydlení je právě šetrnější nakládání s energiemi a zajištění pocitu pohodlí a bezpečí. Přijďte se proto podívat na stavební veletrh FOR ARCH v pražských Letňanech a inspirujte se!

Součástí veletrhu je doprovodný program firem, které představí různá bezpečnostní opatření, například bezpečností dveře, okenní kování, zámky, mříže a ploty, řízení osvětlení v době nepřítomnosti, technologie pro monitoring a jiné služby.

Důležitým aspektem bydlení je i osvětlení, které má pozitivní vliv na zdraví člověka. Také ale souvisí s pocitem bezpečí a zajišťuje prevenci kriminality.

Jednotlivé technologie v domácnosti musí být propojeny a reagovat na vzniklou situaci. Například zvýšení teploty osluněním musí být signálem pro žaluzie, chlazení a ukládání energie. Budoucností jsou programy, které dokáží předvídat chování uživatele nebo počasí. K vidění bude i expozice, která představí inteligentní spotřebiče a osvětlení, které budou za pár let součástí běžných domácností, a to vše na dálkové ovládání.

Zatím futuristickou vizí jsou takzvaná „chytrá města“, ve kterých se sdružují technologie, vláda a společnost k vytvoření chytré ekonomiky, mobility, životního prostředí, bydlení, správy a řízení města. Tento koncept poté městům zajistí udržitelný model rozvoje, vynikající kvalitu života, bezpečnost a maximální efektivitu využití energie. Tomuto tématu bude také věnována pozornost na blížícím se veletrhu.

Jak proměníte svůj domov na místo, ve kterém se budete cítit bezpečně a které předčí všechna vaše očekávání? Na veletrhu FOR ARCH, který se uskuteční ve dnech 17. až 21 září, se dozvíte, jak toho všeho docílit.


Novinky z NOVY