Film Román pro muže vznikal za překvapivých okolností. Jakou roli při tom sehrál Miroslav Donutil?

Aktualizováno 18.08.2019

Román pro muže - 21
Zdroj: TV Nova

Román pro ženy se dočkal pokračování v podobě Románu pro muže… Nebo ne? Pojďte s námi odhalit, jak to bylo ve skutečnosti se vznikem hořké komedie, v níž ztvárnil cynického Cyrila oblíbený herec Miroslav Donutil.

Komedie Román pro muže vypráví příběh tří sourozenců (Bruna, Cyrila a Anety), které pojí pevné pouto. To se ještě více utuží po tragické smrti rodičů, kdy výchovu mladších sourozenců převezme nejstarší Cyril. Jednoho dne se všichni vydají na lyžovačku do Vysokých Tater. Tam s sebou vezmou i striptérku Tali. Bruno nedávno sourozencům oznámil, že je smrtelně nemocný. A právě striptérka má být pro něj poslední rozptýlení. Všichni následně prožijí několik dní v exkluzivním tatranském hotelu. Během cesty i pobytu se mezi nimi vyjasňují vztahy, přicházejí vtipné eskapády i tragikomické situace...

Zdroj: TV Nova

• Prostitutka Tali během scény v bazénu odhalí na svém těle tetování. Je namalované, protože představitelka Táňa Pauhofová takové tetování nemá.

Vanda Hybnerová sice nekouří, ale kvůli roli vykouřila během natáčení přibližně krabičku cigaret každý natáčecí den!

• Hlavní role byla napsána přímo pro Miroslava Donutila. Měl ji slíbenou ještě předtím, než Michal Viewegh napsal román. Právě Miroslav Donutil byl již při psaní scénáře hereckou jistotou. Při natáčení veleúspěšné komedie Román pro ženy herec údajně naléhal na spisovatele Michala Viewegha, aby napsal pokračování, v němž by se postava souseda Žemly, kterého Donutil ztvárnil, stala hlavní postavou. Viewegh však místo toho vytvořil zcela nový příběh, v němž postavu Cyrila napsal přímo pro Miroslava Donutila. Spisovatel se navíc rozhodl scénáře ujmout sám. A to kvůli špatné zkušenosti s adaptací jiného svého díla, bestselleru Případ nevěrné Kláry.

• Vanda Hybnerová odmítla plivnout na steak připravovaný šéfkuchařem. Tohoto úkolu se proto ujal asistent režie.

• Původní cílová destinace výletu byly Dolomity (jak je tomu v knize). Nakonec byly ale zvoleny Tatry. A to kvůli tomu, že jsou levnější!

• Román pro muže je už šestým filmem natočeným podle knihy nejprodávanějšího českého spisovatele Michala Viewegha. Oproti předloze je ale ve filmu mnohem méně vulgárních slov. I když ani v samotné knize o ně není nouze…

• Sourozenci ve filmu v jednu chvíli vyzvedávají prostitutku Tali s cílem vydat se s ní za lyžováním do Tater. Před jejím domem je ale možné vidět pampelišky, které na začátku zimy nerostou.

Román pro  muže můžete sledovat v neděli 18. srpna od 21:35 na TV Nova nebo v repríze v pondělí 19. srpna od 18:00 na Nova Cinema.


Novinky z NOVY