Odhalení z hororu TO! Představitel klauna nechtěl v pokračování hrát, bál se sám sebe

Aktualizováno 11.08.2019


Představitel klauna z první kapitoly hororu TO z roku 2017 údajně váhal s návratem. V rozhovoru prozradil, co ho trápilo - následky prvního natáčení si s sebou nesl dokonce několik měsíců!

V pokračování nejúspěšnějšího hororu všech dob se do města Derry vrací zlo a členové Klubu smolařů spojují své síly na místě, kde to všechno začalo.

Zdroj: Vertical Entertainment

Uběhlo dvacet sedm let. Nyní již dospělí přátelé se dávno rozešli a žijí vlastní životy. Mike, jediný, který zůstal v jejich rodném městě, ale svolává ostatní členy klubu domů. Přestože jsou poznamenaní hrůznými zážitky z minulosti, musí každý z nich překonat svůj nejniternější strach a čelit klaunovi, který je nyní mnohem nebezpečnější než kdy jindy.

• Bill Hader, představitel Richieho, netušil, že Bill Skarsgård, který ztvárnil klauna Pennywise, opravdu umí každým okem koukat jiným směrem. Když se tak Hader zeptal Skarsgårda, jaký „trik“ za tím je, Skarsgård, v té chvíli v kostýmu a s úplným make-upem, jen prohlásil: „Jo, ty myslíš tohle?“ a svou zvláštní schopnost bez váhání předvedl, načež Hader začal vyšilovat.

• Bill Skarsgård
(Pennywise) prohlásil, že natáčení druhého dílu pro něho bylo mnohem zábavnější, neboť mohl s ostatními herci mluvit a trávit čas. To u prvního dílu nebylo možné kvůli zákazu režiséra, který omezením kontaktu mezi Billem a dětskými herci chtěl docílit, aby se děti Pennywise přirozeně bály, když se objevil.
Zdroj: Vertical Entertainment

• Bill Hader
(Richie) se přiznal, že role v tomto filmu pro něho byla obzvlášť obtížná. Pro Hadera je To Kapitola 2 první hororovou rolí a zápolil se svou přirozenou reakcí na strach, kterou je údajně nervózní úsměv.

• Podle zákulisních drbů Bill Skarsgård váhal, zda se do role klauna Pennywise vrátit, neboť jak přiznal, dlouho po natáčení prvního filmu trpěl nočními můrami. V nich, navzdory skutečnosti, že klauna ztvárnil on sám, s Pennywisem musel bojovat, podobně jako hrdinové ve filmu.

• James McAvoy
(Bill) během natáčení utrpěl dvojité natržení stehenního svalu. Au.TO Kapitola 2 vtrhne do českých kin 5. září!