Psycho na place! Herci z filmu Sebevražedný oddíl dostávali od Jokera nechutné dárky

Aktualizováno 17.08.2019

Suicide Squad - hlavní fotka

Skvělý herec se musí umět vžít do charakteru své postavy a pochopit její chování a zvyky. Jenže mít takto rozdvojený život není jen tak. Své o tom ví herec Jared Leto, který se do role Jokera ve filmu Sebevražedný oddíl ponořil tak moc, že se mu podobal, i když se zrovna nenatáčelo. K čemu to vedlo?

Extrémně nebezpeční superzločinci, kteří byli odsouzeni za své činy do vězení, mají za úkol přemoci neznámou a nebezpečnou sílu. Tím zachrání celý svět! Odměnou za tuto vysoce rizikovou akci jim má být snížení trestů. Při svém počínání se nesmí pokusit o útěk. A nesmí ani provádět jakékoliv neplechy! Dokáže se nestabilní skupina sjednotit a spolupracovat ve jménu dobra?

• Herec Jared Leto je dalším z řady oscarových herců, kteří ztvárnili Jokera. Těmi předcházejícími byli Jack NicholsonHeath Ledger.

• Během natáčení byl vždy přítomen terapeut. A to z důvodu velice temného zpracování příběhu filmu.

• Autory komiksu Sebevražedný oddíl (v originále Suicide Squad) byli v roce 1959 Američané Robert Kanigher Ross Andru.

• Ve vězení má Harley Quinn v podání herečky Margot Robbie na nohavicích u kalhot nápis Site Bravo. Právě název Bravo 14 bylo kódové slovo, které se používalo pro název filmu při natáčení.

Will Smith si kvůli roli Deadshota dobrovolně oholil hlavu a také cvičil střelbu u speciálního vojenského útvaru námořnictva USA.

• Do své zvrácené role Jokera se Jared Leto tak zabral, že se mu podobal i mimo natáčení. Svým hereckým kolegům posílal neobvyklé pozornosti. Margot Robbie daroval krysu, Willu Smithovi nábojnice a všem hercům mrtvé prase.

• Na počest filmu si většina herců po skončení natáčení nechala vytetovat nápis SKWAD.

• Během natáčení v Torontu a New Yorku se Jared Leto procházel městem a zkoušel, jak budou kolemjdoucí reagovat na různé druhy smíchu. Tímto experimentem se snažil zkoumat reakce lidí, aby nalezl ten nejděsivější smích, který by Jokera nejvíce vystihoval.

Ben Affleck jako jediný herec ztvárnil postavu Batmana ve dvou filmech (Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti a Sebevražedný oddíl), které natočili ve stejném roce dva různí režiséři.

Ryan Gosling, známý především z romantického filmu Zápisník jedné lásky, měl být původně obsazen do role Jokera.

Antihrdinský komiksový snímek Sebevražedný oddíl můžete zhlédnout na Nově v sobotu 17. srpna od 20:20 nebo v neděli 18. srpna od 17:40.

len Nova.cz

Novinky z NOVY