To neuhádnete! Filmový Sherlock Holmes má nečekanou souvislost s Harrym Potterem

Aktualizováno 16.08.2019

Sherlock Holmes

Hollywood každým rokem vyprodukuje obrovské množství nových snímků. Je proto logické, že není možné nacházet stále nové destinace a vyrábět kulisy pouze na jedno použití. Nejenom, že je to nákladné, ale také značně nepraktické. Občas se tudíž může stát, že jsou některé kulisy a rekvizity použity znovu v jiném filmu. A tak Sherlock Holmes sdílel pokoj s postavou z Harryho Pottera…

Slavný Sherlock Holmes se musí společně se svým přítelem Watsonem vypořádat se spiknutím, které ohrožuje celou zemi. Tajemný lord Blackwood si totiž v Londýně zahrává s temnými silami a disponuje schopnostmi, které si obyčejní lidé nedokážou racionálně vysvětlit. To je výzva pro zkušeného detektiva, který bude muset předvést nejen svůj intelekt, ale i bojové schopnosti.

• Doktora Watsona ve filmu velmi ztvárnil Jude Law. Pro roli byl ale původně zvažován Sam Worthington, který je známý z filmů Avatar a Terminator Salvation.

• Sherlock Holmes má vlastní bojový styl. Jedná se o kombinaci kung-fu a jiu-jitsu. S tímto nápadem přišli herec Robert Downey Jr. a režisér Guy Ritchie.

• Ve filmu se objeví i postava z pera Arthura Conana Doyla jménem Irene Adler. Ta je jinak známá pouze ze slavné povídky Skandál v Čechách.

• Tytéž bytové kulisy, které představují domov hlavní postavy, byly již použity ve fantasy sérii o Harry Potterovi. Obýval je Sirius Black, kmotr populárního čaroděje.

• Film je prvním americkým zpracováním série o Sherlocku Holmesovi od roku 1988.

• K dispozici jsou dvě verze českého dabingu. V té první namluvil hlavní postavu Vojtěch Dyk, v té druhé zase Jan Šťastný.

Detektivní film Sherlock Holmes můžete sledovat v pondělí 12. srpna od 20:20 hodin na stanici Nova i ve středu 14. srpna od 17:35 na Nova Cinema.

len Nova.cz