Věděli jste, že hlavní hrdina letní komedie Bobule je inspirován skutečným podvodníkem?

Aktualizováno 09.08.2019

Bobule

Kryštof Hádek v komedii Bobule ztvárnil postavu podvodníka, kterou mu tvůrci ušili na tělo. Inspiraci však prý hledali také u skutečné osoby!

Honza a Jirka jsou podvodníčci z Prahy, kteří dokážou podfouknout kohokoliv. Kšeftují s byty, auty a vlastně se vším, s čím se dá. Časem ale narazí na neoblomnou českou policii, která se o ně začne zajímat. Ze strachu se vydávají hledat azyl na Moravu, kde bydlí Honzův děda. Poté, co se Honza dozví, že je jeho děda nemocný, rozhodne se mu splnit sen a vyšle ho na dovolenou do Argentiny. Honza a Jirka dostávají na starost dědovu vinici a místo užívání volna, vína a krásných žen se musí pořádně otáčet.

Zdroj: TV Nova

• Režisér a scenárista Tomáš Bařina během obsazování hned věděl, že hlavní roli získá Kryštof Hádek. Pro něj byla role Honzy napsaná na míru. Dle jeho slov má v sobě Kryštof obě potřebné vlohy, energii i drzost, ale současně i zranitelnost, což jsou hlavní rysy dané postavy. 

• Natáčení probíhalo na Jižní Moravě v Bulharech, Valticích, Velkých Bílovicích a Vrbici, kde se nachází nejstarší dochované a plně funkční sklípky.

• Ve filmu si zahrál známý český manželský pár Tomáš MatonohaLucie Benešová.

• Komedie se stala s 301 416 diváky pátým nejnavštěvovanějším filmem v českých kinech za rok 2008.

• Z Kryštofa Hádka Terezy Voříškové se během natáčení stali (stejně jako ve filmu) partneři.

• Hlavní postava filmu je mírně inspirována mystifikátorem a podvodníkem Lukášem Kohoutem. Ten se proslavil jako falešný asistent ministra zahraničí Jana Kavana, který si na účet Poslanecké sněmovny objednával letenky do celého světa. Kohout byl velmi zdatným podvodníkem, který podvedl dokonce i svou matku a stanul desetkrát před soudem. Momentálně si odpykává nepodmíněný trest v délce šest a půl roku, který mu má vypršet začátkem roku 2021. Kohout žádal o podmínečné propuštění. Marně.

• Ústřední písní filmu se stal „Atentát“ od skupiny Kryštof. Ve filmu se objeví i písničky Jamese Harriese, který se podílel na hudbě k dalším českým filmům Rafťáci Snowboarďáci.

• V jedné z epizodních rolí se ve filmu objevil tehdejší ministr zdravotnictví Tomáš Julínek nebo poslanec za KDU-ČSL Pavel Severa.

Českou komedii Bobule můžete sledovat v pátek 9. srpna od 20:20 na TV Nova nebo v repríze v neděli 11. srpna od 15:50 na tomtéž kanále.


Novinky z NOVY