Takhle že kdysi vypadal Rey? Oblíbený moderátor slaví narozeniny

Aktualizováno 02.08.2019


Oblíbený moderátor Televizních novin Rey Koranteng slaví 45. narozeniny! V nejsledovanější zpravodajské relaci se po boku Lucie Borhyové objevil už v roce 1999 a na obrazovkách ho diváci mohou vídat dodnes. Jaké byly Reyovy začátky na televizi Nova a jak se po letech změnil?

Reynolds "Rey" Koranteng se narodil 2. srpna 1974 v Praze. Jeho maminka Ludmila je Češka a otec pochází z Ghany. Díky němu má Rey svůj exotický vzhled a zaujal nejen vedení televize, ale i diváky po celé České republice.

Na obrazovky TV Nova se dostal už v roce 1994, kdy začínal jako moderátor počasí. Už tehdy se u diváků těšil velké oblibě. Rok 1999 byl pro televizi Nova přelomový. Televizní noviny začali moderovat Lucie Borhyová a Rey Koranteng, a jsou tak sehranou dvojkou už 20 let. Lucie po jeho boku chyběla pouze v době těhotenství a tehdy ji zastoupily kolegyně Kristina Kloubková a Michaela Ochotská. 

A co dělá Rey v osobním životě? Domů se vrací za manželkou Monikou a svými třemi dcerami Vanessou (24), Sofií (13) a nejmladší Leontýnkou (4). Ve volném čase rád tráví čas s rodinou na chalupě a zajímá se o letectví. 

Podívejte se, jak Rey vypadal na začátku kariéry! 


Novinky z NOVY