Ve Strážcích Galaxie se měl objevit i Iron Man! Sešlo z toho kvůli nepravdivému prohlášení

Aktualizováno 25.08.2019

Strážci Galaxie - 10
Zdroj: Walt Disney Pictures

Tony Stark alias Iron Man se měl střetnout se Strážci galaxie hned v jejich prvním filmu! Z plánů ale sešlo kvůli jedinému prohlášení, které se nakonec ukázalo jako nepravdivé...

Peter Quill, pozemšťan, jenž byl v dětsví unesen skupinou vesmírných pašeráků, se nyní sám stal pašerákem. Cestuje napříč vesmírem, aby pobral, co není přibyté (a urval to, co je) a snaží se si při prodeji co nejvíce namastit kapsy. Když však získá tajemnou stříbrnou kouli, pomalu zjišťuje, že tentokrát si ukousl příliš velké sousto. Po kouli touží mnozí, nejhorší z nich je však krvelačný Ronan, který se nezastaví před ničím. Peter tak musí spojit své síly s nově naleznými „přáteli“ - Gamorou, Draxem, Grootem a Rocketem, pokud má mít vůbec nějakou naději na přežití.

Zdroj: Walt Disney Pictures

• Vin Diesel propůjčil svůj hlas postavě Groota nejen v původním znění. Všelijaké varianty věty „Já jsem Groot“ nahrál mimo angličtinu i například v ruštině, mandarínštině, španělštině, portugalštině, němčině či francouzštině. Českou variantu však bohužel nenamluvil, takže Groot v českém dabingu promlouvá hlasem Tomáše Bartůňka.

• Chris Pratt ukradl kostým Star-Lorda, aby v něm mohl navštěvovat děti v nemocnicích, které se právě se Star-Lordem toužily setkat.

• Scéna, v níž Peter upustí mocnou kouli, nebyla ve scénáři. Herec při jednom natáčení rekvizitu nechtěně upustil, všichni však až do konce zůstali v rolích a scéna se tak mohla použít do hotového filmu.
Zdroj: Instagram / Twitter

• Režisér James Gunn prohlásil, že Chris Pratt byl během konkurzu natolik dobrý, že byl připraven jej obsadit, i kdyby se nedostal do požadované kondice. Dokonce zažertoval, že by v postprodukci nechal herci digitálně přidělat six-pack na panděro. Chris však byl odhodlaný vypadat přesně tak, jak bylo po něm žádáno a slíbil režisérovi, že když mu dá šest měsíců, shodí 23 kilogramů. Nakonec ale shodil dokonce 27 kg!

• Iron Man se měl objevit v takzvané cameo roli (rozsahem velmi drobná role, jejímž typickým představitelem ve filmech Marvelu je velikán Stan Lee), čímž by filmaři vlastně vzdali hold skutečnosti, že v době příprav filmu se v komiksech stal Iron Man členem Strážců Galaxie. Z plánů však sešlo kvůli prohlášení Roberta Downey Jr., že si v budoucnu již roli Iron Mana nezopakuje. Downey nakonec změnil názor a upsal se dalším filmům, na jeho účast ve Strážcích galaxie už však bylo bohužel pozdě.

Strážci galaxie vrthnou na televizní obrazovky v sobotu 27. července od 20:20 na TV Nova nebo v repríze v neděli 28. července od 17:45 na Nova Cinema.

 


Novinky z NOVY