LVÍ KRÁL po 25 LETECH: Co má nová verze animované klasiky společného s Iron Manem?

Aktualizováno 18.08.2019


Animovaná klasika studia Disney, Lví král, se po 25 letech dočkala „hrané“ předělávky. Co má nová verze společného s komiksovým hrdinou Iron Manem a vůbec celým filmovým vesmírem stáje Marvel?

Nový Lví král, ač často zmiňovaný jako „hraná“ verze, je ve skutečnosti animák. Je však natolik propracovaný, že jako hraný minimálně působí. První ohlasy nešetří chválou nad kvalitou animace a atmosférou. Co jste ale o Lvím králi možná netušili?

Zdroj: TV Nova

• Režie se ujal Jon Favreau, který má na kontě již jedno moderní zpracování Disneyho klasiky - novou verzi Knihy džunglí z roku 2016.

• Co má nový Lví král společného s Iron Manem? Režiséra Jona Favreau. Ten postavil základní kameny celého filmového vesmíru Marvel. Režíroval totiž první dva snímky o Tony Starkovi, které celé univerzum odstartovaly. Nikoho tak nepřekvapí, že v původním anglickém znění nového Lvího krále se mimo jiné objevili herci, kteří si již nějakou tu roli u Marvelu střihli.

Bonusová zajímavost: Ač se po druhém Iron Manovi Jon Favreau k režii pro Marvel nevrátil, v Marvelovkách je k vidění dodnes. Už od prvního Iron Mana ztvárňuje roli bývalého boxera a osobního strážce Happyho Hogana, a nejnověji se objevil v nejnovějším snímku o Spider-Manovi s podtitulem Daleko od domova, který se z velké části natáčel i v České republice.
Zdroj: TV Nova

• Z původního filmu z roku 1994 spolupracovali na nové verzi pouze čtyři umělci - skladatel hudby Hans Zimmer, Elton JohnTim Rice jako autoři ústřední písně a James Earl Jones, který propůjčil svůj hlas Mufasovi.

• Ve snímku zaznívají písně z původního zpracování. Jsou však navíc doplněny o dvě písně, které vznikly pro divadelní představení na Brodwayi a nakonec dvě úplně nové písně.

• Příběh Lvího krále od studia Disney je v podstatě zpracováním hry Hamlet od Williama Shakespeara.

Nové zpracování Lvího krále je právě nyní v kinech!


Novinky z NOVY