Nový Avenger na obzoru! Kdo se přidá do elitního týmu superhrdinů?

Aktualizováno 18.08.2019

Avengers

Avengers, tým nejmocnějších superhrdinů, dostane nový přírůstek. Kdo v příštích letech stane po boku Spider-Mana, Black Panthera a dalších?

Na sklonku roku 2018 mezi fanoušky pronikla zpráva, že dalším hrdinou, který se objeví ve filmovém vesmíru studia Marvel, bude Shang-Chi. Že vám to jméno nic neříká? Nejste sami, nejedná se totiž o jednu z nejznámějších postav komiksu, na stránkách obrázkových sešitů se však objevil již v roce 1973!

Shang-Chi je devatenáctiletý mistr kung-fu, syn zloducha jménem Fu Manchu, který by rád dobyl svět. Od svého otce a jím najatých učitelů se Shang-Chi dokázal naučit umění boje do takové míry, že byť sám nedisponuje žádnou superschopností, díky skvělému ovládnutí jakéhokoli bojového umění se v boji vyrovná lidem, kteří jimi disponují.

Když se Shang-Chi dozvěděl o proradnosti svého otce, rozhodl se mu vzepřít, postavit se na stranu dobra a snad i zklikvidovat Fu Manchův zločinecký syndikát.

Dá se očekávat, že podobně jako u jiných hrdinů, dojde při přenesení na filmové plátno u Shang-Chiho k několika změnám. Tvůrci jej pravděpodobně učiní krapet starším a možná mu přece jen dodají nějakou tu super sílu. V komiksech Shang-Chi krátce disponoval schopností sám sebe replikovat.

V předloze je Shang Chi je spíše osamělý vlk, i tak se mnohokrát objevil po boku Avengers a dá se předpokládat, že nejinak tomu bude i ve filmové verzi.

Film již má scénáristu (Dave Callaham) i režiséra (Destin Daniel Cretton), na obou postech jde o Američany s čínskými předky a zároveň zkušené filmaře, kteří se snad postarají o to, aby byli diváci ušetřeni různých rasových stereotypů. Marvel do snímku napíná všechny své síly a během pár dní by mohlo být oznámeno jméno představitele hlavního hrdiny. Taktéž se proslýchá, že do role jeho otce, Fu Manchiho, by mohla být obsazena kung-fu legenda Donnie Yen.

Zdroj: Profimedia

A v krátkosti další novinky ze světa Marvelu:

– Chris Hemsworth
prodloužil smlouvu a fanoušci se dočkají čtvrtého sólo filmu o Thorovi. Režisér třetího filmu Thor: Ragnarok (2017), Taika Waititi, se nechal slyšet, že se vrátí na režisérskou stoličku i pro další snímek.

– Díky zakoupení společnosti Fox získala společnost Walt Disney (pod níž spadá i Marvel) zpátky práva na Fantastickou čtyřku, na jejímž novém filmu se taktéž již usilovně pracuje. Snímek by se překvapivě neměl odehrávat v současnosti, ale v šedesátých letech.Tým nejmocnějších hrdinů světa můžete vidět ve snímku Avengers: Age of Ultron v sobotu 20. července od 20:20 na TV Nova nebo v repríze v neděli 21. července od 17:25 na Nova Cinema.


Novinky z NOVY