Neuvěřitelná podívaná: Do kin přichází zcela nová verze Lvího krále

Aktualizováno 17.08.2019


Snímek společnosti Disney Lví král se vydává do africké savany, kde se právě narodil budoucí král. Simba obdivuje svého otce, krále Mufasu, a svůj královský úděl bere velice vážně. Ale ne všichni v království jsou z narození nového lvíčete nadšeni. Scar, Mufasův bratr – a bývalý dědic trůnu – má své vlastní plány. Bitva o Lví skálu je plná zrady, tragédie a dramatu a končí Simbovým odchodem do vyhnanství. Za pomoci zvědavé dvojice nových přátel bude Simba muset přijít na to, jak dospět a získat zpátky to, co mu právem náleží.

„Jedná se o velice oblíbené dílo,“ říká Jon Favreau. „Společnost Disney sklidila obrovské úspěchy s původní animovanou verzí a poté i s broadwayským muzikálem. Věděl jsem, že k tomuhle filmu musím přistupovat velice obezřetně. Vnímal jsem obrovskou zodpovědnost jeho adaptaci nepokazit. Chtěl jsem demonstrovat, že se můžeme ke zdrojovému materiálu chovat s respektem, i když k jeho nové realizaci používáme neuvěřitelně komplexní techniky a technologie.“

Zdroj: TV Nova

Klasický snímek společnosti Disney Lví král z roku 1994 je obecně považován za animované mistrovské dílo a je oblíbený fanoušky po celém světě. Získal Oscara za původní píseň Can You Feel the Love Tonight (Elton John, Tim Rice) a původní soundtrack (Hans Zimmer). V roce 1997 debutovalo na Broadwayi divadelní představení inspirované tímto filmem, které následně získalo celkem šest cen Tony. O 22 let později se stále jedná o jeden z největších broadwayských hitů s celkem 9000 reprízami.


Favreau režíroval v roce 2016 snímek Kniha džunglí, při jehož natáčení využil špičkových technologií k tomu, aby celý příběh vyprávěl moderním a poutavým způsobem. Film diváky okouzlil a získal Oscara za nejlepší vizuální efekty (Robert Legato, Adam Valdez, Andrew R. Jones, Dan Lemmon), a pro režiséra filmu se jednalo o objevnou zkušenost, která mu odhalila svět nových možností. Ale až výlet do Afriky jeho pozornost nasměroval směrem ke snímku Lví král.

Zdroj: TV Nova

„Šest měsíců předtím, než jsem se společností Disney začal poprvé diskutovat o možnosti natáčení tohoto filmu, jsem se vydal na safari do Afriky,“ vzpomíná Favreau. „Vybavuji si, že když jednou kolem našeho safari auta proběhlo divoké prase, jeden ze členů naší skupiny začal zpívat Hakuna Matata. A pak, když jsme zahlédli skupinku lvů na skále, všichni říkali, že to vypadá jako ze Lvího krále. Příběh toho filmu se stal odkazem, který dnes všichni znají a přijímají. Objevuje se v hudbě, v televizních seriálech, ve vystoupeních komiků, jako součást skečů. Neustále se na něj někdo odkazuje. Je v naší kultuře tak zakořeněný, že jsem získal dojem, že zde existuje úžasná příležitost na těchto základech stavět a vyprávět jeho příběh jinými prostředky.“
 


Novinky z NOVY