Hřebejkova hořká komedie Medvídek mohla vypadat úplně jinak! Líbil by se vám změněný scénář?

Aktualizováno 16.08.2019

Splash Medvidek 19.7.
Zdroj: TV Nova

Úpravy scénáře jsou před startem samotného natáčení na denním pořádku. Tvůrci komedie Medvídek se ale rozhodli pro vcelku radikální změnu...

Tři muži mají tři ženy. Tyto ženy však mají úplně jinou představu o životě než tito muži. Tragikomický snímek Medvídek režiséra Jana Hřebejka vypráví příběh tří párů ve středním věku. Hlavní hrdinové se v průběhu času navzájem dozvídají informace, které byly dlouhou dobu zametené pod kobercem, nebo se o nich radši nemluvilo...


• Tři hlavní mužské postavy mají stejná křestní jména jako herci, kteří je představují (Jirka, Ivan a Roman) – Jiří Macháček, Ivan TrojanRoman Luknár.

• Film měl původně i scénář, ve kterém se osudy párů neprolínaly, ale odehrávaly se odděleně. Nakonec scénarista Petr Jarchovský společně s režisérem Janem Hřebejkem, který se na scénaři filmu podílel také, upřednostnili verzi s propojenými příběhy.

• Ve filmu se objeví i záběry z Itálie, konkrétně z Říma. Ve scéně v Římě je pak možné si všimnout, že autobus má rozdílné číslo poznávací značky vpředu a vzadu.


• Režisér Jan Hřebejk do snímku obsadil svého novorozeného syna Jonáše. V Medvídkovi se objevuje také dcera hlavního herce Jiřího Macháčka, Berta.

• Kostelní scény se točily v Břevnovském kostele v Praze.

Chyba na závěr:
Medvídkový dort, který peče Anna v podání Anny Geislerové, se ve filmu objeví 3krát rozkrojený. Korpus je však pokaždé jiný!

Hořkou komedii Medvídek můžete sledovat v pátek 19. července od 20:20 na TV Nova nebo v repríze v neděli 21. července od 15:55 na tomtéž kanále.

 


Novinky z NOVY