5 citátů Božského Káji. Jaká životní moudra fanouškům předal?

Aktualizováno 12.08.2019

Karel Gott - 2008
Zdroj: Profimedia

Karel Gott dnes slaví své osmdesáté jubileum. Rozhodli jsme se pro vás proto připravit soubor těch nejznámějších výroků, o které nás mistr během let obohatil. Pojďte se s námi podívat na soubor těch nejlepších citátů a mouder pronesených samotným Božským Kájou.

1. „Žij život pro jistotu na plné pecky každý den.“
Karel Gott i přes to, že už mu brzy bude osmdesát, nepřestal veřejně vystupovat, skládat a zkrátka žít naplno, tak jak on sám uvádí ve své knize: Jak to vidí Gott (1992). Ani zákeřná rakovina, se kterou bojuje už roky, ho nedokázala srazit na kolena. Se svou dcerou Charlottou zpěvák letos nazpíval píseň s názvem Srdce nehasnou, která má na YouTube už téměř 9 miliónů zhlédnutí.

Zdroj: Profimedia

 

2. „Když mě někdo nechce vysílat, najdu si k posluchačům jinou cestu.“
Karel se s příchodem nové doby a změnou žánrů častokrát z rádií vytrácí. Místo něj hitparády válcují mladí světoví zpěváci. Jak sám uvedl, je s tím smířený a nestěžuje si. Kdo se podle něj nesmíří s vývojem doby, musí skončit a on je připraven si k posluchačům najít klidně i jinou cestu.

Zdroj: Profimedia

3. „Celý život jsem nešťastný, že jsem se nestal slavným malířem.“
Karel Gott se dříve, než nastoupil na učňovský obor elektromontér a něž začal studovat zpěv na pražské konzervatoři, hlásil na výtvarnou školu a studium malířství. Při přijímačkách ale pohořel. Karlova vášeň pro malířství však dodnes nezmizela a Karel, když zrovna nezpívá, tak se věnuje olejomalbám.

Zdroj: Profimedia

4. „Peníze nejsou všechno, je tady ještě zlato a cenné papíry.“
Sám zpěvák si na nedostatek financí nemůže vůbec stěžovat, nicméně sám zpěvák ví, že všechno je relativní. Karel, který se už roky léčí s rakovinou mízní uzlin, sám dobře ví, že za peníze si člověk zdraví nekoupí.

Zdroj: Profimedia / TV Nova

5. „Mě u žen přitahuje upřímnost, otevřenost, a když za jejich chováním necítím vychytralost.“
Božský Kája měl během života několik přítelkyň a s nimi několik dcer. Jen pár vyvoleným se podařilo zpěváka očarovat. Ve své knize: Jak to vidí Gott (1992) popisuje, co ho na ženách dostalo do kolen.

Zdroj: Profimedia

Speciální pořad Karel Gott 80 o zpěvákově životě, tvorbě i láskách najdete na NovaPlus.cz


Novinky z NOVY