Tajné natáčení i podoba s Piráty z Karibiku! Co jste netušili o filmu Život je život?

Aktualizováno 11.08.2019


Hvězdně obsazený film Život je život měl premiéru v českých kinech v roce 2015. V hlavních rolích se můžete těšit na Ondřeje Vetchýho, Simonu Stašovou, Kristínu Pelákovou, Terezu Rambu nebo Marka Taclíka. Při natáčení filmu se herci dostali do míst, která byla pro veřejnost nepřístupná. A také se jedna scéna nápadně podobá filmu Piráty z Karibiku!

Hlava rodiny, morousovitý a přísný František (Ondřej Vetchý) by po boku svých tří dcer rád viděl schopné a úspěšné muže. Jenže všechny mají vynikající talent nacházet si pravý opak. Nejstarší dcera se musí i se svým neúspěšným mužem nastěhovat zpět k rodičům a v rámci možností se dál snaží otěhotnět. Té prostřední se zas neomylně lepí na paty jenom naprostí exoti a mimoňové. A nejmladší dcera? Tak ta je zase milostně úspěšná až moc. Je jí šestnáct, je těhotná a neví s kým....

Zajímavosti o filmu Život je život:

– Natáčení probíhalo i v tunelu Blanka, a to ještě před jeho otevřením na podzim roku 2014, kdy byly v tunelu testovány bezpečnostní systémy.

Zdroj: TV Nova

– Pro Kristínu Pelákovou se jednalo o první filmovou roli. Představitelka policistky Lucie ve filmu předvedla překvapivě dobrý souboj s mačetou. Trénoval ji profesionální koordinátor kaskadérů, Martin Hub. Peláková pro snímek také nazpívala titulní píseň „No. 1“

– Auto, které je zaparkované v řadě vozidel, když se Jana stěhuje od Františka, je stejné jako policejní vůz, kterým František a Lucie pronásledují zločince tunelem Blanka. Totéž auto i registrační značka si ve filmu zahraje i taxi, které veze Janu k její rodící dceři.

– Tvůrci filmu se dostali i na loď, na které vznikal snímek Piráti z Karibiku. Část natáčení totiž probíhala v Itálii. Replika lodě La Grace ze 17. století brázdí Středomoří, a právě na ní mohl v Itálii natáčet i štáb filmu Život je život.

Zdroj: TV Nova

– Kristína Peláková byla v době natáčení čerstvě po absolvování řidičského průkazu a řídit spíš neuměla. Při scéně, kdy měla prudce nastartovat v policejním autě, jí nenápadně pomáhal spolujezdec Ondřej Vetchý – ona nastartovala a on zařadil rychlost.

Komedii Život je život můžete sledovat v neděli 9. ledna od 20:20 na TV Nova nebo v repríze v neděli 16. ledna od 15:50 na stejném kanále. Více českých filmů najdete na Voyo!


Novinky z NOVY