Hrdinové kultovního seriálu Hospoda po 23 letech: Koho i dnes potkáte na divadelních prknech?

Aktualizováno 04.08.2019

Hospoda
Zdroj: TV Nova

Herci ztvárňující partičku přátel, která se pravidelně scházela u piva ve své oblíbené Hospodě, se od uvedení kultovního seriálu pořádně změnili! Co dělají dnes?

Ladislav Potměšil jako Václav
Ladislav Potměšil je filmový a divadelní herec, který se divákům nesmazatelně zapsal do paměti jako představitel majora Maisnera v komediální trilogii Byl jednou jeden polda. V seriálu Hospoda si zahrál věčného opilce Václava, který dává přednost půllitru vychlazeného piva a směšným debatám s kamarády před rodinou. Ve skutečnosti je ale Ladislav Potměšil vzorným manželem a otcem tří dětí. V minulosti jste herce mohli vídat také v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, kde ztvárnil postavu doktora Čížka. Ladislav Potměšil bohužel pověsil herecké řemeslo na hřebík. Kvůli zdravotním komplikacím se rozhodl stáhnout do ústraní a na základě doporučení lékařů se v rámci dlouhé rekonvalescence šetřit.

Zdroj: TV Nova / Profimedia

Jan Kanyza jako JUDr. Zatloukal
Hlasem Jana Kanyzy v českém znění promlouvá hollywoodská hvězda George Clooney. Ztvárnil bezpočet filmových i seriálových rolí, vedle herectví je však jeho velkou vášní malířství, jemuž se velmi úspěšně věnuje a svá díla mi Českou republiku již vystavoval například i v Německu, Švédsku, Francii či USA. V seriálu Hospoda ztvárnil charismatického a distingovaného právníka s příznačným jménem Zatloukal, který si do hospody chodil především odpočinout a veškeré nesmyslné debaty se snažil řešit diplomaticky a bez zbytečných hádek.
Zdroj: TV Nova / Profimedia

Jiří Menzel jako MUDr. Prášek

Jiří Menzel je významný režisér a herec. Úspěch slavil hned se svým první celovečerním snímkem Ostře sledované vlaky z roku 1966, který byl oceněn Oscarem za nejlepší zahraniční film. Se svými dalšími snímky se stal celosvětově uznávaným režisérem a stojí za celou řadou filmů a komedií, u kterých se pobaví snad každý český divák. Neméně aktivní byl i coby herec. V Hospodě herec ztvárnil politika a doktora v jednom, který vystupuje jako nejvzdělanější ze všech štamgastů, což ho někdy staví do poněkud nevýhodné pozice. Herec kvůli vážné infekci mozku strávil dlouhou dobu v nemocnici a posléze v domácí péči. Svůj boj však nevzdal a nedávno jej tak fanoušci mohli spatřit ve Divadle na Vinohradech, kam zavítal na představení coby divák.
Zdroj: TV Nova / Profimedia

Petr Nárožný jako hospodský Dušek

Herec, moderátor a bavič Petr Nárožný má za sebou bezpočet nezapomenutelných rolí, od kaprála z legendární pohádky S čerty nejsou žerty, přes Mydlocha z filmu Jen ho nechte, ať se bojí, po vystresovaného šéfkuchaře z Což takhle dát si špenát. Málokdo by si nevybavil aspoň jednu hlášku, kterou ústy Petra Nárožného pronášeli jeho filmové postavy, či třeba kouzelné sluchátko Macha a Šebestové. V seriálu Hospoda ztvárnil jednu z hlavních postav, majitele a výčepního Jaroslava Duška, který svými trefnými a často sarkastickými poznámkami bavil nejen štamgasty. Aktuálně se věnuje především divadlu.
Zdroj: TV Nova / Profimedia

Kultovní seriál Hospoda můžete sledovat každý všední den v 18:50 na TV Nova.


Novinky z NOVY