Kufr cvakl, dovolená čeká! Jak budete horké letní dny trávit vy? HLASUJTE

Aktualizováno 21.07.2019

Počasí v Itálii
Zdroj: Getty Images

Letní prázdniny se neúprosně blíží a všichni se tak začínají poohlížet po nějaké zajímavé destinaci, kde by si na chvilku odpočinuli. Práci, stres a starosti hodit za hlavu, jen se někde v klidu natáhnout na dece a poslouchat šumění moře. Nebo odpočívat aktivně a vydat se na poznávací zájezd? Anebo snad vytáhnout roztrhané džíny, okopané boty a vyrazit za oblíbenou muzikou na festival?

Možností, jak příjemně strávit volné dny v létě, je nespočet. Každý určitě přizpůsobí prázdniny své rodinné i finanční situaci. Právě pro rodiny s dětmi je i v tuzemsku dost míst, kde se malí raubíři mohou vydovádět a rodiče si večer posedět nad půllitrem piva, když už ratolesti budou počítat ovečky před usnutím. Oblíbenými místy jsou kempy, kde je možné pobývat v chatce, karavanu nebo pod stanem a okolí nabízí kulturní vyžití jako hrady, zámky, zříceniny nebo plavby parníkem.

Zdroj: Getty Images

Hodně Čechů disponuje i vlastními nemovitostmi na venkově v podobě chat a chalup, kde se častokrát už v sousedské, až skoro rodinné komunitě, oddávájÍ letním radovánkám jako je například společné grilování.
Zdroj: Getty Images

Co se týká mořských destinací, Chorvatsko se stále drží na předních příčkách, a to jak z důvodů dobré finanční dostupnosti, tak čistého moře s písčitými plážemi anebo přátelskými Chorvaty prodávajícími vynikající zmrzlinu.
Zdroj: Profimedia

Jiní se rozhodnout trávit dovolenou aktivně a vydají se na poznávací zájezdy, kde je hlavně pro single jedince i výborná možnost se seznámit s potencionálním partnerem. Vysokou pravděpodobnost nabízejí i mnohé hudební festivaly, kde se to novými známostmi jen hemží, a to jak v tuzemsku, tak v zahraničí.


Novinky z NOVY