Při natáčení trháku Nevědomí měl Tom Cruise děsivou nehodu na motorce

Aktualizováno 20.07.2019

Splash Nevedomi 22.6
Zdroj: TV Nova

Tom Cruise rád provádí kaskadérské kousky sám a neděsí se ani opravdu nebezpečných kreací. O to víc musel být zaskočen děsivou nehodou při poměrně obyčejném skoku na motorce.

Jack Harper je jeden z posledních údržbářů dronů, který je nasazen na Zemi. Po desetiletí trvající válce je Jackova mise v rámci rozsáhlé operace na získání životně důležitých zdrojů téměř hotova. Ze života na základně v oblacích jej vytrhne havárie lodi, z níž zachrání ženu. Cizinka však vzápětí do jeho mysli zanese pochybnosti o všem, co Jack ví…

Zdroj: Universal Pictures

• V průběhu natáčení Tom Cruise oslavil své padesátiny. Režisér mu při této příležitosti věnoval jeden z futuristických motocyklů, které byly vytvořeny pro film.

• Nevědomí vznikalo jako adaptace komiksu, který nikdy nevyšel. V roce 2007 režisér Joseph Kosinski přišel do společnosti Radical Publishing s osmistránkovým nástinem příběhu. Přítomným se námět líbil, a tak započala tvorba komiksu. Rozpracovanou verzi posléze Kosinski použil jako prezentaci kvůli schválení filmu, o což mu, dle jeho vlastních slov, šlo od úplného začátku. Z komiksu se nakonec vyklubala grafická novela, která spatřila světlo světa až spolu s filmem. Českého vydání se však bohužel nedočkala.
Zdroj: Universal Pictures

• Scénu, kde Jack sedí na okraji skály s rostlinou v ruce, štáb natáčel na hoře Earl's Peak na Islandu, ve výšce přibližně 600 metrů. Na místo musel filmaře i s veškerým vybavením dopravit vrtulník.

• Tom Cruise je dobře známý tím, že se pokouší sám provádět maximum kaskadérských kousků, ne-li všechny. Asi tak nikoho nepřekvapí, že se sám chtěl postarat o „banální“ skok na motorce. Při jednom z pokusů však všechny přítomné Tom pořádně vyděsil, když po dopadu ztratil kontrolu nad motorkou. Jen jeho rychlá reakce, kdy se překulil do strany, zabránila vážnému zranění. O to zajímavější je, že vzápětí se bleskově postavil a oznámil štábu, že je v pořádku. Na video se můžete podívat tady.

Sci-fi trhák Nevědomí s nezaměnitelným Tomem Cruisem můžete sledovat v sobotu 22. června od 20:20 na TV Nova nebo v repríze v neděli 23. června od 17:40 na Nova Cinema.


Novinky z NOVY