Můj přítel Monk by brečel: Seriálu o muži s obsedantně kompulsivní poruchou se nevyhlo několik přešlapů!

Aktualizováno 18.07.2019

GALERIE: Můj přítel Monk - 23
Zdroj: TV Nova

Ani letošní léto nebude chybět na obrazovkách TV Nova příběh podivínského detektiva Adriana Monka, který je známý především tím, že svým chováním přivádí k šílenství všechny kolem sebe. Po boku mu ve všech situacích stojí jeho kolegyně Sharona a nezapomenutelný je také kapitán Stottlemeyer. Co jste o oblíbeném seriálu nevěděli?

Zvlášního a trošku vtíravého detektiva Monka si zahrál Tony Shalhoub. Detektiv trpí psychologickou poruchou od momentu, kdy mu tragicky zavraždili jeho manželku. Má odpor k davům, rušným ulicím a především k bakteriím.  Mysleli jste si, že vás u tohoto seriálu už nemůže nic překvapit a všechno znáte? Věděli jste například že….


• Představitel Adriana Monka, Tony Shalhoub, roli nejdříve odmítl. Myslel si totiž, že je až příliš náročná. Nakonec se ale rozhodl detektiva Monka ztvárnit.


• Každá epizoda začíná slovy „Pan Monk".


• Základní struktura i postavy seriálu byly inspirovány seriálem Sherlock Holmes. Vedlejší postavy odpovídají postavám z Holmese - Sharona Fleming a Dr. Watson, kapitán Stottlemeyer a inspektor Lestrade a Monkův bratr Ambrose a Holmesův bratr Mycroft.


• Jedná se o první seriál, který USA Network točili v Americe. Všechny předchozí seriály se točily v Kanadě.


• V seriálu Monk změnil psychiatra doktora Charlese, který dostal infarkt a zemřel. Jeho představitel Stanley Kamel přitom na infarkt skutečně zemřel. K jeho smrti byla pak věnována epizoda „Pan Monk kupuje dům".
 

• Adriana Monka v seriálu dvakrát zaživa pohřbili!Seriálu o muži s obsesivně kompulsivní poruchou se ale nevyhlo ani několik zásadních chyb!

• V intru Adrian Monk projde dveřmi a poté se vrátí, aby narovnal deštník. Se svou poruchou by ale dveřmi nikdy neprošel a polohu deštníku opravil hned, jak by jej viděl.

• Sharona ani Natalie by si v žádném případě nemohly dovolit domy, ve kterých bydlí, vzhledem k jejich povolání. V San Franciscu je totiž cena nemovitostí extrémně vysoká.

• Poličky s věcmi nad Monkovým gaučem jsou často různě rozestavěné. Člověk s jeho poruchou by to tak ale nenechal a vrátil je vždy na totéž místo.
 

Dva díly komediálního seriálu Můj přítel Monk sledujte každý všední den od 14:05 a 15:00 na Nově.


Novinky z NOVY