Film Stážista: Kdo měl hrát hlavní ženskou roli a s kým měl Robert De Niro neshody?

Aktualizováno 11.07.2019


Při vybírání hlavních rolí do filmu Stážista tvůrci rozhodně neudělali chybu. Držitelé Oscara Robert De Niro a Anne Hathawayová ve filmu excelují a tvoří správnou dvojku. Původně se ale po boku Roberta De Nira měla objevit jiná herečka. Kdo měl hrát postavu šéfky Jules? A s kým měl De Niro neshody?

Bývalému šéfovi tiskárny telefonních seznamů Benovi, kterého ztvárňuje brilantní Robert De Niro, se stýská po práci v týmu. Umí řešit problémy, je ochotný se učit a hlavně je mu víc než pětašedesát let. Splňuje tak podmínky uvedené v náborovém letáku, jenž zrovna hledá seniorské stážisty pro úspěšně rozjetý módní web, který založila a řídí dynamická Jules Ostin v podání Anne Hathawayové. Ben je přijat a do firmy vnáší zkušenosti, které v ní chybí. A také nahlédne do života Jules.

Podívejte se, co jste o filmu Stážista možná netušili:

1) Oscar je asi nejcennější ocenění, jakého se herci může dostat. De Niro zlatou sošku obdržel dvakrát, za roli ve filmu Kmotr 2 (1974) a Zuřící býk (1980). Sošku má doma také Anne Hathawayová za roli ve filmu Bídníci. 

2) Ve Stážistovi se vyskytuje odkaz na snímek Taxikář (1976), ve kterém Robert De Niro hrál. Ben totiž v jednu chvíli vede konverzaci s imaginární postavou při pohledu do zrcadla. To samé dělala ve zmíněném filmu jeho postava Travis Bickle. 

Zdroj: TV Nova

3) V malé cameo roli se objevila i adoptivní dcera Roberta De Nira, a to jako manažerka hotelu.

4) Původně byla do filmu obsazena Reese Witherspoonová. Poté, co od filmu odstoupila, ji nahradila Anne Hathawayová.

5) De Niro je vítězem i mimo stříbrné plátno. V roce 2003 mu byla diagnostikována rakovina, kterou úspěšně porazil.

6) Když jeden ze spolupracovníků ve filmu zmíní Benovi zpěváka Jay-Zeho, odpoví Ben, že neví, kdo to je. Když zmíní jeho manželku Beyoncé, řekne, že tu zná. To je narážka tvůrců na neshody herce De Nira se slavným rapperem, které se táhnou od roku 2012.

Oblíbený snímek Stážista si nenechte ujít ve čtvrtek 6. ledna ve 20:20 na Nově, reprízu si můžete pustit v neděli 9. ledna ve 20:00 na Nova Cinema. Více komedií najdete na Voyo!


Novinky z NOVY