Čeho si ani režisér nevšiml: Film Legenda o Tarzanovi skrývá jednu velmi vtipnou chybu

Aktualizováno 01.07.2019


Na place je často složité uhlídat všechny detaily. Občas se do filmu z určité historické epochy připlete předmět nebo pokrm, který v té době na daném místě rozhodně nikdo neznal...

Film Legenda o Tarzanovi vypráví příběhTarzana (Alexander Skarsgård), který zaměnil život v africké džungli za život bohatého Johna Claytona III, Lorda Greystoka, po boku své milované manželky Jane (Margot Robbie). Po mnoha letech je však vyslán zpět do Konga jako obchodní emisar parlamentu, aniž by tušil, že má sehrát roli pěšáka ve smrtelně nebezpečné hře chamtivosti a pomsty belgického kapitána Leona Roma (Christoph Waltz)!

 Chyby a zajímavosti filmu:

– Když je Tarzan jako malé dítě, má oči hnědé. Jako dospělý je ale má modré!

– Ve filmu často vidíme mrkev, která je sice běžná v Anglii, ale určitě ne v Africe. A rozhodně ne v době, kdy by se měl děj filmu odehrávat.

– Alexander Skarsgård prohlásil, že roli vzal hlavně proto, aby udělal dojem na svého otce, který je velkým fanouškem Tarzana.

– Velká skupina pštrosů, která se ve filmu prohání, je tvořena výhradně samečky.

– Alexander Skarsgård byl během tréninku na Tarzana na přísné dietě a poprvé si dovolil „hřešit“ jídlem až pět měsíců po začátku tréninku.

Zdroj: Warner Bros

– Kvůli tomu, aby zůstal představitel Tarzana v kondici, byla na place vybudována přenosná tělocvična. Alexander Skarsgård tak mohl i mezi záběry zvedat váhy, aby měly jeho svaly na plátně co největší objem.

– Roli Jane měla původně hrát Emma Stone, ale odmítla. Do role Tarzana byl zase zvažován olympijský plavec Michael Phelps. 

Na film Legenda o Tarzanovi se podívejte v sobotu 23. května od 20:20 na Nově nebo v repríze v neděli 24. května od 18:15 na Nova Cinema.


Novinky z NOVY

TN.cz

Používáním webů TV Nova berete na vědomí, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Podrobnosti o zpracování cookies najdete zde.