Studio Pixar představilo novou sérii nezávislých filmů

Aktualizováno 05.05.2019


Nejslavnější animované studia světa Pixar rozjelo novou sekci krátkých filmů SparkShot, které slouží jako platforma pro nezávislou tvorbu. Na počátku roku 2019 studio vypustilo svou novinku od režisérky Kisten Lester a představilo první krátký animovaný film Purl. Hlavní roli osmi minutového filmu, který diváci najdou ke shlédnutí na kanálu YouTube, je růžové klubko a sleduje jeho příběh nástupu do nového zaměstnání v korporátní společnosti.

Purl se od ostatních pixarovských snímků liší nejenom délkou pouhých několika minut, ale hlavně tím, že snímek je zřetelně dospělejší, plný skrytých narážek na problematiku korporátního prostředí, který hýbe světem a jehož pointu divák sám velmi rychle pochopí. Filmu nechybí pixarovský rukopis a detailní a precizní animace, ale i přesto je snímek jiný. Téma korektního vidění světa ztrácí dětskou hravost, která je u pixarovského filmu jasným standartem. Tímto počinem studio zřejmě vstupuje do své nové fáze animovaných filmů.

Zdroj: Nova.cz


Nahlédnout do detailní přípravy animovaných filmů studia Pixar mohou fanoušci na výstavě PIXAR – 30. let animace, která se koná v areálu pražského Výstaviště v Holešovicích do 26. května 2019.
www.pixareexhibition.cz
 

Sledujte nejlepší animované filmy pro děti i celou rodinu na Voyo. Výběr nejvtipnějších animovaných filmů z let 2020, 2019, 2018, 2017 i starších.


Novinky z NOVY