TĚŽKÝ PRACHY: Díky honoráři za film Král Škorpión se herec zapsal do Guinnessovy knihy rekordů

Aktualizováno 04.05.2019


Svou první hlavní rolí se Dwayne Johnson alias The Rock zapsal do Guinessovy knihy rekordů. To mu ale zřejmě nestačilo a minulý rok tak pokořil další herecký rekord!

Krutý vládce Memnon je přesvědčen, že byl předurčen vládnout. Díky silné armádě a hlavně Čarodějce, která má dar jasnozřivosti, Memnonovi podléhá jedno území za druhým. Několik posledních kmenů se rozhodlo vzepřít a zabránit krutovládci v absolutním vítězství. Nejdříve ale musí svou práci odvést najatí zabijáci v čele s Mathyusem (Dwayne „The Rock“ Johnson). Ti dostali za úkol odstranit Čarodějku a odebrat tak Memnonovi schopnost předvídat každý tah nepřítele…

Zdroj: Universal Pictures


• Během psaní scénáře se do role Memnona počítalo s obsazením Chow Yun-Fata (např. Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)). Chowův manažer ale nabídku ihned odmítl s tím, že jeho klient nikdy nehraje záporné postavy a že by takovou rolí zradil své fanoušky.

Při natáčení souboje Balthazara a Mathayase se herci srazili meči, které pod náporem praskly. Tento záběr nebyl plánovaný. Když budete pozorně sledovat, všimnete si, že při prasknutí zbraní oba odvrátili tvář, aby nebyli zasaženi ostrými úlomky. Nenechali se však rozhodit a zůstali v roli, díky čemuž mohl být záběr použit.• Král Škorpión byl původně pouze vedlejší postavou ve snímku Mumie se vrací (2001), Dwayne Johnson však v malé roli zazářil natolik, že se mu tvůrci rozhodli věnovat vlastní film. Díky úspěchu samostatného filmu Krále Škorpióna vznikly čtyři pokračování, Dwayne si však svou průlomovou roli nezopakoval ani v jednom z nich.

• Dwayne „The Rock“ Johnson za snímek obdržel honorář ve výši 5,5 milionů dolarů, což mu vyneslo zápis do Guinnessovy knihy rekordů za „Nejvyšší honorář za první hlavní roli.“ O 16 let později zlomil další rekord. Mezi červnem 2017 až červnem 2018 si přišel hraním na 124 milionů dolarů, což je nejvyšší částka v historii!

• První sestřih filmu měl stopáž pouhých 70 minut, muselo tedy být dodatečně natočeno hned několik scén. Hotový snímek tak má nakonec 92 minut.
Akční nářez Král Škorpión můžete sledovat v sobotu 6. dubna od 20:20 na TV Nova nebo v repríze v neděli 7. dubna od 18:15 na Nova Cinema.


Používáním webů TV Nova berete na vědomí, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Podrobnosti o zpracování cookies najdete zde.