Chobotnice HANK jako nejsložitější postava z pixarovských animáků

Aktualizováno 02.05.2019

Chobotnice HANK
Zdroj: Nova.cz

Filmové studio Pixar, které navždy změnilo svět animovaných filmů, má na svém kontě nespočet celovečerních filmů, jejichž legendární postavy se zapsaly do paměti diváků po celém světě. A kdo by neznal jejich legendární postavičky Rakeťáka Buzze, Dory, Boo a mnohé další?

Ale kolik hodin práce se skrývá za animací, výrobou a samotnou přípravou jednotlivých charakterů těchto nezapomenutelných postav ví málokdo z nás. A která z postav v historii pixarovských filmů byla zatím nejsložitější? Rozhodně chobotnice HANK z filmu Hledá se Dory.


Tvůrci prozradili, že vytvořit jednu scénu s chobotnicí trvalo celé dva roky, a díky složitému technickému procesu vytvoření reálně se pohybující chobotnice nebylo možné, aby se postava Hanka objevila v přechozích filmech jako je u ostatních postav zvykem. Jenom doba na vytvoření základní křivky chapadla, zabrala jednomu expertovi zhruba půl roku. I napodobit pohyb jednotlivých chapadel nebylo pro tvůrce vůbec jednoduché. Chobotnice svá chapadla neohýbá jako se ohýbá například lidský loket, ale postupně je sune, přelévavými, táhlými pohyby. Tento efekt byl pro pixarovské experty rozhodně důležitým testem jejich schopností.

Zdroj: Nova.cz


I zabarvení a povrch chobotnice nebylo jednoduché pro animaci. Bylo třeba vytvořit animovaný texturový efekt po celé Hankově kůži. Velký důraz byl tak kladen na dokonalé stínování, díky kterému mohla chobotnice měnit barvu kůže podle pozadí, texturu a světlo, které se od jejího povrchu odráží.

 

Zdroj: Nova.cz


Práce animačních inženýrů znamená několik let tvrdé práce, tisíce skic a návrhů. Ty si můžete prohlédnout u příležitosti putovní výstavy Pixar – 30 let animace, která právě probíhá na pražském Výstavišti Holešovice do 26. května 2019.
www.pixarexhibition.cz


 

Zdroj: Nova.cz

Novinky z NOVY