Castingy soutěže X Factor se přesouvají do Brna!

Aktualizováno 27.12.2015

Porota X Factoru: Ondřej Soukup, Gábina Osvaldová a Petr Janda

Nová pěvecká soutěž TV Nova s názvem X Factor má za sebou první ostrý start v podobě zlínského castingu, na který se nakonec zaregistrovalo 359 soutěžících. Nyní se show přesouvá do jihomoravské metropole, kde již zítra začne druhé kolo hledání nové hvězdy české hudební scény.


Svoji premiéru si ve Zlíně odbyla i hlavní porota X Factoru ve složení Gabriela Osvaldová, Ondřej Soukup a Petr Janda. Svými výkony jí nakonec zaujalo 24 zpěváků a zpěvaček, kteří se tak mohou těšit na další kolo soutěže.

Brněnský casting začíná již zítra v 9 hodin v Kongresovém centru na Výstavišti. Všichni zájemci o účast v soutěži, kteří se dosud nestačili přihlásit, mohou přijít ve čtvrtek, nebo v pátek přímo na casting, kde se budou moci do soutěže ještě na poslední chvíli zaregistrovat. Soutěžící mladší 18 let si však s sebou musejí přivést některého z rodičů, či zákonného zástupce.

„Očekáváme, že do Brna dorazí ještě dvakrát více zpěváků, než tomu bylo na uplynulém castingu ve Zlíně," říká koordinátor projektu Adam Kotalík.

X Factor je nová castingová show TV Nova otevřená pro zpěváky všech generací a poprvé u nás dává šanci prosadit se i vokálním skupinám. Vítěz získá kromě kontraktu na vydání vlastního alba i finanční prémii milion korun, kterou může využít na rozjezd své profesionální kariéry. Castingy se uskuteční v říjnu, listopadu a prosinci v pěti městech České republiky. Více informací o soutěži naleznete na www.nova.cz/xfactor.


Novinky z NOVY