Dočká se Blesk McQueen čtvrtého pokračování? Tvůrci prozradili, co se chystá

Aktualizováno 22.04.2019


Auta 3 uzavřela závodnickou kariéru Bleska McQueena. Tvůrci z Pixaru to ovšem nevidí jako nutný závěr série. Co v rozhovorech prozradili o možné čtyřce?

„Vlastně nevím, jaká je budoucnost Aut, nevím, kam se po trojce vydáme,“ uvedl Brian Fee, režisér třetího dílu. „A kdybychom udělali další film, byl by v něm ještě Blesk? Trojka je vyloženě třetí kapitolou jeho života a nejsem si jistý, kolik kapitol v jeho životě ještě bude. V tuhle chvíli si popravdě nejsem ani jistý, které z našich postav by byly hlavními hrdiny. Možné je teď vlastně všechno.“

Zdroj: Walt Disney Pictures

Brian Fee pracoval na prvních dvou filmech jako tzv. storyboard artist, který vytváří obrázkový scénář, jenž určuje podobu jednotlivých záběrů. U trojky už převzal režijní otěže a skrz vlastní scénář vnesl do příběhu Bleska McQueena nový pohled. Ač se vyjádřil k tomu, že rozhodně nechce hned pracovat na dalším díle, do budoucna si nechává dveře otevřené. Vyloženě se nabízí možnost, že čtyřka by se nesoustředila na Bleska, ale na jinou postavu - podobně jako se druhý díl soustředil na jeho nejlepšího přítele Buráka (to je jako „táburák,“ jenom bez „tá“).

V jednom z rozhovorů uvedli producenti Kevin Reher a Andrea Warren, že nad čtvrtým filmem se již zamýšleli. „No, pokud budeme mít dobrý příběh… Což tedy asi chvíli potrvá, protože nad třetím jsme si dost lámali hlavy. Ale stejně jako u dalších pokračování, jako byli Úžasňákovi 2 nebo Toy Story 4, když se objevil dobrý nápad, který stál za rozvinutí, není proč váhat. Milujeme ty hrdiny stejně jako naši diváci.“

Zmínili se, že již proběhly diskuze o tom, zda by se v dalším filmu neměla stát hlavní postavou Cruz Ramirezová, což se vyloženě nabízí, nechtějí však, aby její případné dobrodružství působilo prvoplánově.

Zdroj: Walt Disney Pictures

K možnému dalšímu filmu se vyjádřil i herec Owen Wilson, představitel Bleska v původním znění. Uvedl, že věří tvůrcům z Pixaru, pokud jde o to přijít s dobrými nápady. „Mají za sebou spoustu filmů, které pobaví děti, ale zbožňují je i dospělí. Pokud se rozhodnou udělat další díl, jsem si jistý, že to bude super,“ míní Wilson. „Ale myslím, že by se tentokrát měli pokusit o thriller,“ dodává.

To nemusí být tak nepravděpodobné, jak se na první pohled může zdát. Vzpomeňte si, jak odlišný byl druhý snímek, který se zaměřoval na špiony. Fanoušci na internetu dokonce diskutují o možné uniklé zápletce, kdy by se Blesk se svými přáteli snažil o záchranu Kardanové Lhoty před hamižnou společností, která chce malebné městečko zbořit a na jeho místě vybudovat moderní město.

Zdroj: Walt Disney Pictures

Nic nebylo potvrzeno, ani že by se na filmu Auta 4 vůbec začalo pracovat, je tedy těžké říci, kolik je na zápletce pravdy. Faktem zůstává, že tvůrci jsou otevření dalšímu dílu a Pixar aktuálně pracuje celkem na šesti filmech, z nichž čtyři dosud nebyly oznámeny.


Na vzestup Bleska McQueena ve snímku Auta se můžete podívat v neděli 24. března od 10:00 na TV Nova nebo v repríze ve středu 27. března od 15:50 na Nova Cinema.