Keanu Reeves se v Constantinovi nechal unést. Kolegyně popsala chvíle hrůzy!

Aktualizováno 21.04.2019


Filmová adaptace komiksu Hellblazer přinesla mnoho změn, které rozhořčily fanoušky předlohy. Nová verze Johna Constantina si ale i tak získala spoustu fanoušků. Co všechno tvůrci prozradili o pokračování?

John Constantine (Keanu Reeves) již od dětství vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony, kteří jsou jinak skryti pod lidským vzezřením. V mládí ale tíhu svého daru či spíše prokletí již neunesl a pokusil se o sebevraždu. Tím si ale koupil jednosměrnou jízdenku do pekla. Ač se John všemožně snaží svou duši vykoupit, rychle postupující rakovina krátí jeho čas na zemi a přibližuje odchod tam dolů. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Když se John dá dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou (Rachel Weisz), aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete, John zjistí, že do sázky mezi Nebem a Peklem vstoupil nový hráč...

Zdroj: Warner Bros

• V komiksové předloze, jež nese název „Hellblazer,“ pochází John Constantine z anglického Liverpoolu a je to blonďák, nejčastěji chodí v baloňáku a s červenou kravatou. Ve filmu John pochází z Los Angeles a změna vizáže je celkem radikální. Obecně panuje názor, že tato změna nastala kvůli obsazení Keanu Reevese, faktem nicméně je, že producenti neměli o film s Johnem coby Angličanem zájem. Jakkoli to může působit absurdně, scénář si získal pozornost až poté, co se John změnil na Američana.


• Constantinova zmínka, že nechce, aby jej Angela pronásledovala jako duch, je odkazem na komiks. V předloze totiž Constantina pronásledují duchové jeho přátel, kteří kvůli němu zemřeli.

• Shia LaBeouf byl do role Constantinova učedníka obsazen na doporučení Willa Smithe. Shia si zahrál vedlejší roli ve snímku Já, robot (2004). Smith, který si zahrál roli hlavní, byl jeho výkonem natolik zaujat, že se o něm zmínil producentovi Akivovi Goldsmanovi.


Zdroj: Warner Bros

• Při scéně, kde Constantine drží Angelu pod vodou, se Keanu nechal krapet unést, takže se Rachel začala doopravdy topit. 
„Režisér řekl, že chce, aby scéna vypadala co nejreálněji, a Keanu do toho dal všechno. Držel mě strašně pevně. Bylo to hrozně děsivé, byla tam chvíle, kdy už jsem vůbec nehrála,“ uvedla herečka.
Navzdory tomuto incidentu si ale Rachel spolupráci s Reevesem chválí.


• Původně měl film režírovat Tarsem Singh (Sněhurka (2012) nebo Válka Bohů (2011)) a v hlavní roli se měl objevit Nicolas Cage. Poté, co Singh projekt opustil, na jeho místo nastoupil Francis Lawrence. Ten pak prohlásil, že s Cagem by nemohl natočit film podle svých představ, a Cage proto od filmu taktéž odešel.

• Spousta fanoušků předlohy dodnes není schopna překousnout změny, které neslo filmové zpracování v čele s obsazením Keanu Reevese. I přes jejich odpor však byl snímek úspěšný. Režisér Francis Lawrence svého času toužil po temnějším, levnějším pokračování, do kterého se počítalo s návratem Keanu Reevese. Jeden ze scénáristů jedničky dokonce pro pokračování napsal scénář s pracovním názvem „Skrz oko jehly“. Scénář měl originální příběh bez konkrétní komiksové předlohy, který měl být hororovější, mnohem drsnější a mimo jiné měl objasnit, jak John získal své schopnosti. Ač Keanu vyjádřil zájem si roli zopakovat a plány byly oznámeny už v roce 2011, je od té doby ticho po pěšině. Ale jeden nikdy neví…


Snímek Constantine můžete sledovat v sobotu 23. března od 22:25 na Nova Cinema nebo v repríze v pondělí 25. března od 01:30 na tomtéž kanále.


Používáním webů TV Nova berete na vědomí, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Podrobnosti o zpracování cookies najdete zde.