Zklamání hrdiny Fantastických zvířat: Scénu, kvůli které se těžce nadřel, vystřihli!

Aktualizováno 11.12.2021


Eddie Redmayne, který ztvárnil Mloka, hlavního hrdinu snímku Fantastická zvířata a kde je najít, se svěřil, že nesnáší cvičení. Co jej tedy vedlo k tomu strávit měsíce posilováním? A proč jeho snahy vyšly vniveč?

Mlok Scamander přijíždí do New Yorku se svým záhadným kufříkem. Proč záhadným? Protože uvnitř je malý svět, ve kterém žije obrovská sbírka vzácných magických tvorů, které Mlok získal na svých cestách všude po světě. Jenže co se asi stane, když nadanému britskému kouzelníkovi v prostředí, které nezná, jeho magičtí (a mnohdy nebezpeční) tvorové uniknou z kufříku?

Podívejte se na zajímavosti o filmu!

• Byla natočena scéna, v níž si Mlok stáhl košili a odhalil tak bezpočet jizev, které utrpěl při práci s nebezpečnými zvířaty. Eddie Redmayne, ačkoli velice nerad cvičí, sedm měsíců před natáčením pilně posiloval jen kvůli této jediné scéně. Dokážete si asi představit, jak musel být zklamaný, když byla scéna z filmu vystřižena!

• Scéna odhalující jizvy Mloka Scamandera je jen špičkou ledovce. Režisér David Yates uvedl, že Fantastická zvířata mají více vystřižených scén než kterýkoli film ze ságy o Harrym Potterovi. Pokud se chystáte doběhnout do nejbližšího knihkupectví pro knižní vydání scénáře k filmu v touze zjistit, jaké scény zůstaly na podlaze střižny, budete zklamáni. Před knižním vydáním scénář prošel úpravou a to, co bylo odstraněno z filmu, zmizelo i z jeho stránek.

• J. K. Rowlingová uvedla, že Eddie Redmayne byl pro roli Mloka jedinou volbou. Nejenže nemusel absolvovat casting, ale dokonce se podílel i na rozhodnutích ohledně obsazení dalších rolí. Je úsměvné, že Eddie se do světa Harryho Pottera pokoušel proniknout již před mnoha lety, když se ucházel o roli Toma Raddlea ve snímku Harry Potter a tajemná komnata (2002). Tehdy jej vyhodili z konkurzu po jediné replice.

Zdroj: TV Nova

​ • Eddie Redmayne uvedl, že se neúspěšně pokoušel získat roli Kylo Rena ve Star Wars: Síla se probouzí (2015) a již krátce po konkurzu byl za svůj neúspěch rád, neboť přišla nabídka právě na Fantastická zvířata. Kdyby roli ve Hvězdných válkách získal, kvůli časové náročnosti by musel roli Mloka odmítnout.

• Před natáčením Eddie Redmayne dostal od samotné J. K. Rowlingové velice obsáhlou povídku, která objasňuje Mlokovu minulost. Je to krásný přístup, který Eddiemu poskytl lepší základ pro ztvárnění Mloka. Na druhou stranu skutečnost, že tato povídka nebyla nikdy zveřejněna a Eddie je jediný, kdo ji kdy četl, vyvolává kapku závisti v srdcích fanoušků.

Zdroj: Warner Bros

​ • Fantastická zvířata se odehrávají okolo roku 1920. Jelikož se od té doby New York změnil k nepoznání, rozhodli se návrháři kousek města pro natáčení vytvořit. A pozor, nikoli pomocí digitálních efektů, město bylo vytvořeno pomocí propracovaných kulis.


Film Fantastická zvířata a kde je najít můžete sledovat v sobotu 11. prosince od 20:20 na Nově. Nezapomeňtě, že přes 2000 filmů a seriálů v češtině, oblíbené pořady dříve než v TV, nejlepší sportovní přenosy, vše bez reklam a závazků, najdete na Voyo!


Novinky z NOVY