Skvělá zpráva pro fanoušky kultovního Space Jam: Chystá se dvojka! Víme, kdy bude

Aktualizováno 20.04.2019


Basketbalový souboj Bugse Bunnyho a jeho party proti zlým vetřelcům z vesmíru se po 25 letech dočká pokračování. A to není všechno, na plátna kin se chystají i Tom a Jerry, taktéž v kombinaci animovaných postaviček s živými herci.

Všechno to začalo roku 1988. Po letech úmorné dřiny byl dokončen snímek Falešná hra s králíkem Rogerem, který kombinoval hraný film s animovanými postavičkami. V režii Roberta Zemeckise vznikl další kultovní snímek a zároveň první celovečerní hybrid skutečných herců a animace. Po vzoru králíka Rogera bylo natočeno několik dalších filmů, jako třeba propadák Senzační svět (1992)Bradem Pittem. Velký úspěch Falešné hry však zopakoval až Space Jam (1996) v němž Michael Jordan, hvězda NBA, pomáhal Trhlíkům v čele s Bugsem Bunnym vyhrát zápas proti vetřelcům z vesmíru.

Zdroj: Warner Bros

O dvojce Space Jamu se šeptalo již nějaký ten pátek, ale nyní je už jasno: natáčení započne již v červenci. Vrátí se Michael Jordan?


Legendární basketbalista se již před lety nechal slyšet, že se na návrat moc necítí a spíše by rád viděl, jak někdo převezme otěže. K tomu i došlo, v hlavní roli se tentokrát objeví současná hvězda NBA LeBron James. Natáčet se bude od půlky července do konce srpna, což tvůrcům ponechá spoustu času na to, aby přikreslili Trhlíky. Space Jam 2 má totiž přijít do kin až 16. července 2021, 25 let po premiéře jedničky.

Zdroj: Warner Bros

Produkce se ujme Ryan Coogler, režisér Black Panthera (2018) nebo prvního Creeda (2015). Výkonným producentem je Justin Lin, režisér Star Trek: Do neznáma (2016) nebo Rychle a zběsile 6 (2013). Na produkci se tedy sešli slušní akční režiséři, je proto poměrně překvapivé, že na režisérskou židličku usedne nováček Terence Nance. Na druhou stranu pokud v něho věří tací zkušení matadoři, může Nance jen překvapit.

Ještě by to chtělo k návratu před kamery přemluvit Billa MurrayhoWaynea Knighta (tiskový mluvčí Stan Podolak) a nové dobrodružství může začít!


A co Tom a Jerry?


Zcela neočekávaně se před pár dny objevila zpráva, že ve stopách Falešné hry s králíkem Rogerem se po Garfieldovi, ŠmoulechPokémonech i dalších hodlají vydat Tom a Jerry. Studio Warner Bros. totiž chystá hraný film, který, byť ještě nebylo oznámeno žádné obsazení, má již stanovenou premiéru. Pokud se stihne plánované letošní natáčení, které má taktéž probíhat v červenci, Tom a Jerry vtrhnou do kin dokonce dříve než druhý Space Jam - 16. dubna 2021!

A dobrá zpráva na konec: tvůrci uvedli, že chtějí být věrni originálu, a Tom a Jerry by tak ve filmu neměli mluvit.


Falešnou hru s králíkem Rogerem můžete sledovat v pátek 22. března od 14:30 na Nova Cinema nebo v repríze v neděli 24. března od 05:55 na tomtéž kanále.