Nejstaršímu účastníkovi prvního castingu X Factoru je 79 let!

Aktualizováno 27.03.2014

X Factor ve světě

Dnes ráno odstartoval historicky první casting do nové pěvecké soutěže TV Nova s názvem X Factor. Na zlínský casting se přihlásilo celkem 359 soutěžících, mezi nimi i 11 vokálních skupin.


Někteří nedočkaví soutěžící se u vstupu na casting začali scházet již krátce po šesté hodině. Nakonec se před vchodem do Hotelu Moskva tísnilo před devátou hodinou téměř šest stovek lidí.

Hned úvodní casting přinesl také první velkou zajímavost v podobě nejstaršího účastníka. Stal se jím pan Miroslav z Tlumačova, který se rozhodl zkusit dráhu sólového zpěváka i v 79 letech.

Casting pokračuje v úterý 30. října již za účasti hlavní poroty ve složení Gabriela Osvaldová, Ondřej Soukup a Petr Janda. Porotcům se představí celkem 77 soutěžících, mezi nimiž bude i 6 vokálních skupin.

X Factor je nová castingová show TV Nova otevřená pro zpěváky všech generací a poprvé u nás dává šanci prosadit se i vokálním skupinám. Vítěz získá kromě kontraktu na vydání vlastního alba i finanční prémii milion korun, kterou může využít na rozjezd své profesionální kariéry. Castingy se uskuteční v říjnu, listopadu a prosinci v pěti městech České republiky. Více informací o soutěži naleznete na www.nova.cz/xfactor.


Novinky z NOVY