Hercům v druhém díle Pirátů z Karibiku neřekli celý scénář. Na konci je čekal pořádný šok

Aktualizováno 07.12.2021


V průběhu let se spekulovalo o tom, zda Tim Burton nenatočí jeden z filmů ze ságy Piráti z Karibiku. Věděli jste ale, že se skutečně podílel na druhém a třetím filmu? Podívejte se jak!

Kapitán Jack Sparrow (Johnny Depp) se před lety upsal krví kapitánovi lodi Bludný Holanďan Davy Jonesovi (Bill Nighy) výměnou za to, že bude velet vlastní lodi. A tak kdysi získal Černou perlu. Problém je, že nadešel čas, aby Jack splnil svou část dohody a nastoupil do věčné služby na palubě Bludného Holanďana.

Will (Orlando Bloom) a Elizabeth (Keira Knightley) se mají brát, překvapivý vývoj událostí však jejich svatbu překazí a oni se znovu ocitají ve víru dobrodružství po boku kapitána Jacka Sparrowa. Na své cestě budou muset čelit mořským monstrům, kanibalům, ale i setkání s Willovým dávno ztraceným otcem Billem (Stellan Skarsgård). Mezitím se na scéně objevuje lord Cutler Beckett z Východoindické společnosti, který má v plánu ukončit éru pirátů – ať už jejich začleněním do společnosti, či likvidací...

Zdroj: Walt Disney Pictures

Věděli jste?

– Ve filmu se měl objevit Keith Richards z Rolling Stones, kterého plánovali tvůrci obsadit jako otce Jacka Sparrowa. Nakonec se objevil až ve třetím díle.

– Kultovní režisér Tim Burton na tomto snímku spolupracoval jako tzv. výtvarný návrhář. Přispěl návrhy na podobu hned několika členů posádky Bludného Holanďana.

– Během natáčení prvního dílu vzniklo mnoho scén pro druhý. Než ale bylo hotovo, zasáhl oblast hurikán Wilma. Štáb musel být evakuován a drtivá většina kulis z prvního dílu byla přírodní katastrofou zničena, proto muselo být téměř vše vybudováno znovu.

– Navzdory rozšířené fámě nebyla posádka Davyho Jonese kompletně vytvořena v počítači. Všechny prokleté námořníky ztvárnili herci, jejichž mimika a pohyby byly posléze přeneseny na počítačové modely, které je v natočených materiálech překryly.

– Snímek je dodnes zakázán v Číně, jelikož pevnou součástí jeho dějové linie je kanibalismus.

– Scéna, v níž Elizabeth políbí Jacka, byla vynechána z kopie scénáře, kterou měl k dispozici Orlando Bloom. Režisér tak zachytil hercovo skutečné překvapení, když viděl kolegy, jak se líbají.

 – Aby překvapení nebylo málo, závěrečný zvrat s příchodem Barbossy (Geoffrey Rush) podléhalo přísnému utajení. Nikdo z herců netušil, že se Barbossa ve snímku objeví. Při natáčení scény, kdy Geoffrey Rush shází ze schodů, si všichni mysleli, že po nich sejde Anamaria (Zoe Saldana), postava z prvního dílu. Překvapení ve tváři přítomných je tak skutečné a ne hrané!

Kultovní snímek Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže můžete sledovat v úterý 7. prosince od 20:20 na Nově! V repríze se na film můžete těšit 9. prosince od 20:00 na Nova Cinema! Přes 2000 filmů a seriálů v češtině, oblíbené pořady dříve než v TV, nejlepší sportovní přenosy, a to vše bez reklam a závazků najdete na Voyo!


Novinky z NOVY