Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa: Co bude s kapitánem Jackem Sparrowem?

Aktualizováno 21.03.2019


Piráti z Karibiku jsou pevně spjati s hercem Johnnym Deppem skrze postavu Jacka Sparrowa. To by se však mohlo změnit, neboť na místo Jacka by se měla postavit Redd, pirátka inspirovaná skutečnou postavou!

V říjnu 2018 společnost Disney oznámila, že scénáristé Rhett ReesePaul Wernick (oba díly Deadpoola, Zombieland) byli najati, aby napsali nové Piráty z Karibiku. A to opravdu zbrusu nové – šestý film by totiž měl být restartem ságy, tentokrát již bez Johnnyho Deppa. A nebojte se, že by roli Jacka Sparrowa měl převzít někdo jiný – s postavou se taktéž vůbec nepočítá.

Zdroj: Walt Disney Pictures


Nový pirátský příběh by se měl točit okolo Redd, pirátky, jejímž předobrazem byla skutečná postava Anne Bonny, jedné z nejslavnějších pirátek v dějinách.


Klesající výnosnost filmů o eskapádách kapitána Jacka Sparrowa se při zvyšujícím rozpočtu jednotlivých dílů studiu ukázaly, že tady už zřejmě pšenka nepokvete. Piráti z Karibiku jsou však silnou značkou, která vzešla z atrakce v Disneylandu, na jejíž tvorbu ještě osobně dohlédl samotný Walt Disney. Takový odkaz se pochopitelně nedá jen tak zahodit, zvlášť když svět plný dobrodružství pirátů okořeněných humorem bude mít při změně směru od příliš trikových posledních dílů rozhodně co nabídnout.

Zdroj: Walt Disney Pictures


Matika je navíc celkem jasná, když studio nevrátí Jacka Sparrowa, na honoráři pro Johnnyho Deppa tak ušetří neuvěřitelných 90 milionů dolarů, které pak může na produkci filmu uplatnit jinak. Role pirátského kapitána Johnnymu přinesla stovky milionů dolarů, nominaci na Oscara a v podstatě kdysi znovu nakopla jeho kariéru. S pěti díly na kontě se jedná o jeho nejikoničtější roli a dává jedině smysl, že pokud chce studio Disney dát sáze nový směr, nemůže jít z kola ven jen Johnny, ale i kapitán Jack.Nicméně se nyní, jen pár měsíců po najmutí talentovaného dua scénáristů, objevují první problémy: Rhett Reese a Paul Wernick projekt opouští. To je opravdu velká škoda, neboť zrovna tihle dva mají dost za ušima, aby z pirátské ságy udělali opět tu zábavnou ztřeštěnou taškařici, jakou byla na počátku.


Otázkou zůstává, zda nový film obdrží kvalitní náhradu, která naplní nemalé cíle, nebo další pirátské příběhy klesnou na dno oceánu. Padly i nějaké nápady na převedení ságy do televizní seriálové podoby, ty ale nemají příliš velkou šanci na úspěch. Cena takového seriálu by totiž byla opravdu vysoká, nejen pro náročnost natáčení na moři, ale i pro množství speciálních efektů, které k Pirátům z Karibiku bezpochyby patří.Na počátek celého příběhu si ve snímku Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly můžete zavzpomínat v sobotu 23. února 2019 ve 20:20 na TV Nova nebo v repríze v neděli 24. února 2019 v 17:20 na Nova Cinema.


Novinky z NOVY