Moc křičela! Charlize Theron si při natáčení přivodila nepříjemné zranění

Aktualizováno 13.03.2019


Herečka Charlize Theron je dobře známá tím, že do svých rolí jde naplno. To se jí ale při natáčení snímku Sněhurka a lovec vcelku vymstilo, když si snahou o co nejlepší výkon způsobila nepříjemné zranění.

Čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) využila své lstivosti, aby se vetřela do přízně krále, který ji následně pojal za manželku. Po králově smrti ale Ravenně stojí v cestě k absolutní spokojenosti její nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Sněhurčina smrt by všechny problémy vyřešila, dívka však uprchla z domácího vězení do Temného lesa, ze kterého se ještě nikdo nevrátil živý. Královna si však chce být jistá. A tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), jehož úkolem je dívku vystopovat a přivést zpět. Jeho už tak nebezpečnou misi zkomplikují nejen podivní obyvatelé hvozdu, ale i princ (Sam Claflin), jenž pro Sněhurku zahořel již v dětství, a hlavně skupinka sedmi trpaslíků, kteří svůj nedostatek roztomilosti plně vyvažují svým umem se sekyrou a vědomím, že se Sněhurkou mají naději na spásu temnotou pohlcované říše...

Zdroj: Archiv TV Nova


Kapky krve na začátku filmu jsou skutečnou krví režiséra Ruperta Sanderse. Ten měl z umělé krve pocit, že vypadá příliš nerealisticky. A tak se prostě píchl do prstu a natočil záběr podle svých představ.

• Kristen Stewart při natáčení jedné scény nechtěně praštila svého kolegu Chrise Hemswortha do obličeje. Chris si ze scény odnesl pěkný monokl. Záběr, ve kterém jej praštila, byl nakonec použit ve filmu.


• Charlize Theron v jedné scéně křičela tak intenzivně, že si natrhla břišní sval.

• Kristen Stewart měla během natáčení poměr s režisérem Rupertem Sandersem. Když to prasklo a aférka proletěla médii, její přítel Robert Pattinson se okamžitě vystěhoval z jejich společného domu. Sandersova manželka Liberty Ross, která se mimochodem ve filmu objevila v úvodu jako Sněhurčina matka, podala žádost o rozvod. Studio se následně  rozhodlo neobsadit Kristen do pokračování. Místo regulérního druhého dílu se ve snímku Lovec: Zimní válka (2016) tvůrci zaměřili na postavu Chrise Hemswortha.

Film Sněhurka a lovec sledujte v úterý 11. ledna od 20:20 na Nově. 


Novinky z NOVY