Zajímavosti ze zákulisí Slunce, seno, erotika: Jak se natáčel striptýz u řeky?

Aktualizováno 09.02.2020


Závěrečný díl Troškovy oblíbené trilogie přenesl hlavní hrdiny do Itálie. Jaké trable přineslo natáčení v zahraničí? A jak se k roli dostal neherec Vlastimil Dejdar?

V první části filmu se obyvatelé Hoštic vydají do Itálie, kam jsou pozváni italským zemědělským družstvem. Vesničané mají problém přizpůsobit se tamním podmínkám, což přináší řadu vtipných okamžiků. Po příjezdu do Hoštic přichází na řadu otázka, jak učinit Hoštice světovější? A tak se naši hrdinové rozhodnou přivítat své italské kamarády nudapláží.

Zdroj: TV Nova

Zajímavosti k filmu Slunce, seno, erotika:

– Filmová učitelka Jaroslava Hanušová si při scéně, kde spadla na zem, přivodila otřes mozku.
– Vlastimil Dejdar, otec Martina Dejdara, ztvárnil roli prezidenta italského družstva Zolliho. O tuto roli se nijak neucházel, Martin mu jednou po příchodu domů sdělil, že spolu budou hrát ve filmu. Vlastimil to nebral vážně, ale po nějaké době mu přišel telegram, že se má druhý den dostavit na natáčení. Prezidenta měl původně hrát jeden Ital, ale ten to nakonec odmítl a Martin Dejdar tedy dohodil roli svému otci, který o tom do poslední chvíle nevěděl.

Zdroj: Archiv TV Nova

– Dům s jelenem je dodnes turisticky zajímavým místem. Podle smlouvy se mělo po natáčení vše uvést do původního stavu, ale místním se jelen líbil natolik, že přemluvili filmaře, aby jim ho tam nechali.
– Marie Švecová (Keliška) si přivezla do Itálie vlastní zásoby jídla na celý týden. Italskou kuchyni ochutnala jen jednou a poté se pozvracela, protože si myslela, že jsou v jídle mořské plody. Ze šoku utekla a musela ji přivézt policie.

Zdroj: TV Nova
 – Komediální série měla původně pokračovat filmem Slunce, seno, ufoni. Kvůli úmrtí několika herců z původní trilogie však k natáčení nakonec nedošlo.
– Helenu Růžičkovou museli na půdu, kde se měla v jedné ze scén nacházet, vyzvednout hasiči.
Zdroj: TV Nova
– Při striptýzu u řeky nebyl kromě filmového štábu nikdo přítomen. Tleskající lidé byli natočeni samostatně.

Film Slunce, seno, erotika můžete sledovat na obrazovkách Novy v neděli 9. 2. 2020 od 20:20!


Novinky z NOVY