Hrané Naděje: Když vám při sexu očešou auto

Aktualizováno 06.06.2014

Noc filmových nadějí
Zdroj: TV Nova

Od úterý je internetový archiv bohatší o devět hraných filmů od studentů středních, vyšších a vysokých škol. Jedním z mladých režisérů je i herec Vojta Kotek.

Co si říkáte těsně před tím, než usnete? Možná si povídáte o právě shlédnutém hororu. A co si dát divokou akci v krmelci? Jen pozor, abyste při ní nepřišlo o auto...

Že si z vás děláme blázny? Ne, jen vás chceme navnadit na hrané filmy studentů český filmových škol. Je v nich drama, napětí, ale i poetika a vtip. Však se podívejte sami.


Všechno si nekoupíš - Soukromá vyšší odborná škola filmová - Režie: Michal Niepřej
Absolventský film Všechno si nekoupíš je příběhem lásky na pozadí tragické události. Jde o příběh bohatého otce, který nemá se svou dcerou Kritstýnou moc vřelý vztah a věnuje se především práci a penězům. Kristýna se náhodou seznámí se sympaticky potrhlým Romanem a vznikne mezi nimi pouto. Vše se vyvijí dobře, než Kristýna zjistí pravdu o své minulosti a o svém penězmi zkaženém otci…

Zdroj: Soukromá vyšší odborná škola filmová


Těsně před usnutím
- Universita Tomáše Bati ve Zlíně - režie: Karolína Zalabáková
Kdy jste naposledy pozorovali svého partnera ve spánku? Víte, o čem se mu zdá? Míváte v noci žízeň? A nezlobí Vám doma trochu topení? Chtěli byste jet k moři? A o čem se Vám včera zdálo? Film o nočním rozhovoru, který vám bude připadat důvěrně známý.

Zdroj: Universita Tomáše Bati ve Zlíně

Marie - Střední průmyslová škola sdělovací techniky - režie: Veronika Nastoupilová
Hraný film o začínajícím spisovateli a jeho trampotách při psaní povídky.

Zdroj: Střední průmyslová škola sdělovací techniky

Cleptofilia - Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku - Režie - Vojtěch Kotek
Cleptofilia je nově objevená sexuální úchylka. Postižený není schopen jakéhokoli výkonu, pokud ho ovšem nikdo zrovna neokrádá. Hlavní hrdina Bešta přijde na svůj problém díky dvojici zlodějů, se kterými se pokouší domluvit na častější spolupráci…

Zdroj: Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku

El manes Stíny zesnulých - Universita Tomáše Bati ve Zlíně
Film je natočen podle hororové povídky Raye Bradburyho Vítr. Děj je zasazen do 90.let a ukazuje nám zápletku dvou hlavních postav, když jedna je ve starém domě a druhá večeří v poklidu doma s návštěvou.

Zdroj: Universita Tomáše Bati ve Zlíně

O motýlech a můrách - Soukromá vyšší odborná škola filmová - Režie: Alžběta Hrabicová
Balada o střetu dvou světů, světa pohádek a světa lidí. Dvě dívky z města, které touží po nevšedním zážitku, jedou uvítat slunce při jeho východu. Avšak svým příchodem zaviní špatný konec pohádky o lásce můry a motýla, což má svůj dopad i ve světě lidském.

Zdroj: Soukromá vyšší odborná škola filmová

Lovely Finger - Universita Tomáše Bati ve Zlíně
Stačí jeden telefonát a rande je domluveno. Pak už jen stačí sledovat jaké strasti a slasti je třeba zažít, než hlavní aktéři dojdou na určené místo. Zvláště pak pokud jimi jsou zamilované prstíky.

Zdroj: Universita Tomáše Bati ve Zlíně

Bez dechu - Universita Tomáše Bati ve Zlíně - režie: Robin Kašpařík
Horor z 19. století o studentovi medicíny, který upadne do kómatu a je omylem pohřben zaživa. Pohřbený mladík v rakvi doufá, že mu někdo přijde na pomoc. Ta přijde záhy, i když poněkud jiná, než by si přál ...

Zdroj: Universita Tomáše Bati ve Zlíně

Stop - Universita Tomáše Bati ve Zlíně

Zdroj: Universita Tomáše Bati ve Zlíně


Podívejte se také na animované filmy ZDE.

Máte-li raději dokumenty, podívejte se ZDE.

A již brzy pro vás budeme mít překvapení. Sledujte Nova.cz!

Nova.cz, Barbora Machková

Novinky z NOVY