FOTO: Jak dnes vypadá syn Jima Carreyho z filmu Lhář, lhář? Je mu třicet a má skvělou práci!

Aktualizováno 06.03.2019


Justin Cooper, představitel malého Alexe, který si k narozeninám přeje, aby jeho táta aspoň jeden den nelhal, již před lety náhle zmizel do ústraní. Jak dnes vypadá a co dělá?

Jim Carrey prorazil mezi Hollywoodskou smetánku díky snímku Ace Ventura: Zvířecí detektiv, který pak následovaly další megahity jako Blbý a blbější či Maska. V roce 1997 diváci mohli poprvé vidět druhý film, na kterém Carrey spolupracoval s režisérem Tomem Shadyacem, se kterým kdysi natočil i právě komedii o detektivovi, který pátrá po zvířatech. Ve filmu Lhář, lhář se Jim představil v roli právníka Fletchera Reeda, pro kterého je lhaní naprostou přirozeností. Když však nedorazí na oslavu narozenin svého syna Maxe (Justin Cooper), ač to slíbil, malý chlapec si při sfouknutí svíček přeje, aby jeho táta aspoň jeden den nelhal... A přání se mu splní!

Zdroj: Archiv TV Nova


• Scéna, ve které si Fletcher sám namlátí na toaletě, neobsahuje vůbec žádné zvukové efekty. Jim Carrey skutečně mnohokrát udeřil hlavou do toalety, podlahy, či zdí a ve scéně tak jsou autentické zvuky.

• Max se ve filmu ptá táty: „Když se budu šklebit, zůstane mi to?“ Fletcher na to odpovídá „Ne, pár lidí se tím docela slušně živí.“ Jedná se o narážku na vlastní kariéru Jima Carreyho, který proslul nejprve jako komik svým šklebením a imitováním hvězd. Tvůrci prověřovali Fletcherovu závěrečnou řeč, aby se ujistili, že by u soudu jeho argumentace ustála. Jeden ze scénáristů, Stephen Mazur, je shodou okolností právník.

• Film je věnován památce Jasona Bernarda, který ztvárnil postavu soudce. Jednalo se o jeho poslední roli, Bernard bohužel krátce poté zemřel na infarkt. Diváci jej mohou znát například z filmů Zatímco jsi spal (1995) nebo třeba Válečné hry (1983).

• Během příprav scénáře vůbec nebylo v plánu, že by byl Fletcher povoláním právník. Tvůrci pro něho nejvíce zvažovali práci politika nebo realitního makléře.


A kam se poděl Justin Cooper, představitel malého Maxe a později i Denise, řečeného Postrachu okolí?

Zdroj: oficiální zdroj / Twitter

Justin Cooper byl za své ztvárnění Maxe, syna prolhaného právníka Fletchera nominován na několik ocenění. O rok později si pak zahrál v komedii Dennis, postrach okolí znovu zasahuje, poté se už objevil ale jen v několika seriálech a v roce 2003 pověsil herectví na hřebík.

Zdroj: oficiální zdroj / Twitter


Dnes byste Justina pravděpodobně nepoznali, přece jen už oslavil třicítku, trošku přibral a nosí brýle. Pracuje jako výkonný producent u rádiové stanice zaměřující se na sport.


Veleúspěšnou komedii Lhář, lhář můžete sledovat v sobotu 9. února 2019 od 15:50 na TV Nova, nebo v repríze v neděli 10. února 2019 od 01:00 taktéž na TV Nova, v pondělí 11. února 2019 od 13:55 na Nova Cinema a v úterý 12. února od 09:25 na tomtéž kanále.ODHALENÍ: Kultovní komedie Maska jako KRVÁK! Tvůrci předlohu pořádně překopali
ODHALENÍ: Kultovní komedie Maska jako KRVÁK! Tvůrci předlohu pořádně překopali

Neuvěřitelná improvizace na place filmu Blbý a blbější: Které scény původně nebyly ve scénáři?
Neuvěřitelná improvizace na place filmu Blbý a blbější: Které scény původně nebyly ve scénáři?


Novinky z NOVY