Dilema tvůrců kultovního Zombielandu: Veganství jednoho z herců značně zkomplikovalo závěrečnou scénu

Aktualizováno 01.03.2019


Jen málo snímků má tak věrné fanoušky jako kultovní Zombieland, který se po 10 letech konečně dočká pokračování. Proč to trvalo tak dlouho?

Akční komedie Zombieland vypráví o lidech, kteří se snaží přežít ve světě, v němž již apokalypsa před časem proběhla. Většina je totiž po smrti. Columbus (Jesse Eisenberg) je tak trochu srab, ukazuje ale, že taková vlastnost ve světě zombies může být tím, co vás udrží naživu. Tallahassee (Woody Harrelson) je Columbův přesný opak, drsňák, který nemrtvé rozdrtí s prstem v nose a jehož jediným životním cílem je najít a pochutnat si na několika posledních buchtičkách Twinkies. Když se potkají s Wichitou (Emma Stone) a Little Rock (Abigail Breslin), které mají své vlastní cesty jak přežít v nehostinném prostředí, budou muset zjistit, zda je lepší dát důvěru někomu druhému, nebo se ve světě, kde vás vše chce zabít, spoléhat stále jenom na sebe...

Zdroj: oficiální zdroj


• Během natáčení byl Woody Harrelson zatčen za držení marihuany, natáčení se tím však překvapivě zpozdilo o jediný den.


• Titul „Zombie zabití týdne“ je pozůstatkem původu scénáře Zombielandu, který měl původně sloužit jako pilotní díl televizního seriálu. Součástí jeho konceptu bylo, že každý týden měla vyjít nová epizoda, v níž by někdo z hrdinů onen titul obdržel. Když se rozhodlo o tom, že Zombieland vznikne jako plnohodnotný celovečerní film, scénář musel být značně upraven.• Pilotní díl seriálu Zombieland přece jen vznikl – i díky úspěchu filmu. Fanoušci však levnější obsazení hlavních hrdinů odzívali a seriál tak skončil jen onou pilotní epizodou.

• Ačkoliv je postava, kterou ztvárnil Woody Harrelson, posedlá touhou po Twinkies, samotný herec je vegan a tudíž ony žluté buchtičky, které obsahují vajíčka a živočišný tuk, vůbec nejí. Harrelson uvedl, že kvůli závěrečné scéně mu filmaři vyrobili falešné Twinkies z kukuričné mouky.

• Twinkies se v Mexiku opravdu nazývají „Submarinos“.


A co druhý díl? 

Zdroj: oficiální zdroj


Tvůrci Zombielandu dlouhá léta slibovali pokračování. Na konci ledna 2019 konečně došlo k vytouženému oznámení. Premiéra Zombieland: Double Tap (Zombieland: Dorážečka, vzpomínáte na pravidlo přežití #2?) a podle dostupných informací se vrací všichni hrdinové prvního dílu!

Vrací se režisér „jedničky“ Ruben Fleischer, který si na konto připsal například loňský komiksový hit Venom a samozřejmě i původní duo scénáristů, do jejichž seznamu hitů za poslední dekádu přibyly například oba díly Deadpoola.

Zdroj: oficiální zdroj


Režisér Ruben Fleischer se nechal slyšet, že si úplně všichni práci na novém Zombielandu neskutečně užívají, protože už jednička byla jejich srdcovka a shodli se, že pokračování nevznikne, pokud by měli sebemenší pocit, že nebude mít minimálně stejné kvality jako původní film. Jejich slova potvrzují opravdu táhlé práce na scénáři, který tvůrci ladili skutečně několik let. Tak co, těšíte se?


Kultovní snímek Zombieland můžete sledovat v sobotu 9. února 2019 od 22:30 na Nova Cinema nebo v repríze v pondělí 11. února 2019 od 03:00 na tomtéž kanále.


Skvělá zpráva pro fanoušky Toma Cruise: Vydává se na další nemožné mise. Něco je ale jinak...
Skvělá zpráva pro fanoušky Toma Cruise: Vydává se na další nemožné mise. Něco je ale jinak...

Nákaza smrtící bakterií i psychické trauma: Kteří herci obětovali pro Oscara zdraví?
Nákaza smrtící bakterií i psychické trauma: Kteří herci obětovali pro Oscara zdraví?


Novinky z NOVY