ZASÁHLA NÁHODA: Představitel Dr. House se stal hercem jen kvůli tomu, že vážně onemocněl!

Aktualizováno 03.03.2019


Když se řekne doktor House, všichni si vybaví tvář britského herce Hugha Laurieho. Ten se však stal hercem jen kvůli tomu, že vážně onemocněl!

Herce Hugha Laurieho si každý vybaví především rolí svérázného a cynického Dr. House ze seriálu, který vznikl v roce 2004. Tato role byla pro herce zásadní. James Hugh Calum Laurie, jak zní celé jeho jméno, není ovšem pouze Dr. House!

- Hugh, stejně jako jeho otec, navštěvoval univerzitu v Cambridge, kde však jeho hlavním zájmem bylo veslování a nikoli studium. Sám k tomu uvedl: „ Šel jsem tam veslovat, to byl hlavní důvod a antropologie byla nejpohodlnější předmět, zatímco jsem trávil 8 hodin na řece.“ V roce 1977 byl dokonce čtvrtý na juniorském mistrovství světa ve Finsku.

Zdroj: TV Nova


- Piáno, kytara, bubny, saxofon, na všechny tyto hudební nástroje umí Hugh Laurie hrát. Již od věku šesti let začal brát lekce hraní na piáno. Jak sám jednou řekl: „Můžu sedět u piána a připadá mi to jako pět minut, ale když se podívám na hodiny, jsou tři ráno.“ Hugh doposud vydal dvě alba. V roce 2011 Let Them Talk a v roce 2013 Didn’t It Rain. Naposledy ho čeští fanoušci mohli slyšet v roce 2014 v Brně.


- Pokud jste si mysleli, že jeho talent končí herectvím, hudbou a sportem, tak jste na omylu. V roce 1996 vydal svoji knižní prvotinu „Obchodník se smrtí“. Tento napínavý a především vtipný příběh podává autor se svým osobitým a ironickým nadhledem.

Zdroj: TV Nova


- Jako herec se poprvé představil až když kvůli infekční mononukleóze musel skončit s veslováním – přidal se k vysokoškolské herecké skupině Footlights. Objevil se v britských seriálech jako Černá zmije, kde si zahrál spolu s Rowanem Atkinsonem alias Mr. Bean, nebo se Stephenem Fryem v komedii Petrovi přátelé. Za své herectví byl také několikrát oceněn např. Zlatým globem za nejlepší mužský herecký výkon v Dr. Houseovi, ale také dalšími cenami, jako jsou Satellite Award, People’s choice aj.


- Na rozdíl od Dr. House je Laurie v osobním životě ženatý a má tři děti. Dva syny a jednu dceru.


 

Hugha Laurieho coby Dr. House sledujte každý všední den odpoledne na Nově!

TAJEMSTVÍ seriálu Dr. House: Zlomyslný doktor měl původně mít úplně jiné postižení. To by byla síla!
TAJEMSTVÍ seriálu Dr. House: Zlomyslný doktor měl původně mít úplně jiné postižení. To by byla síla!

Hugh Laurie alias Dr. House se zmítal v těžkých depresích. Vyléčila ho hudba. PODÍVEJTE, JAK VÁLÍ!
Hugh Laurie alias Dr. House se zmítal v těžkých depresích. Vyléčila ho hudba. PODÍVEJTE, JAK VÁLÍ!


Novinky z NOVY