ODHALENÍ: Do filmu LEGO příběh velkou měrou přispěli i samotní fanoušci! Neobjevil se ve snímku i váš výtvor?

Aktualizováno 02.03.2019


První LEGO příběh byl megahit. Tvůrci ocenili už samotným příběhem kreativitu fanoušků legendárních stavebnic. Málokdo však ví, že výtvory fanoušků byly ve snímku u využity.

LEGO příběh přenese diváky do kouzelného světa postaveného z kostiček Lego a ukazuje jim, jak by to vypadalo, kdyby byli žlutí panáčci z oblíbené stavebnice živí! Emmet, ten nejobyčejnější z obyčejných panáčků, stejný jako tisíce dalších, jednoho dne zjistí, že je výjimečný a jen on má možnost zachránit svět! Na jeho cestě jej doprovází například Batman nebo kouzelník Vitruvius. Má nesourodá skupinka těch nejnepravděpodobnějších (samozřejmě vyjma Batmana) hrdinů šanci vše zachránit?

Zdroj: TV Nova

 Ačkoli se film jeví jako animovaný technikou “stop-motion”, kdy jsou jednotlivé snímky filmu foceny a scéna/modely se po drobných kousíčcích ručně animují, celý film je animovaný počítačově. Tvůrci snímek stylizovali, aby opravdu vypadal postavený z kostek. Některé kostky ve filmu dokonce mají praskliny, jsou na nich otisky prstů apod., pro lepší navození dojmu, že si s nimi vážně někdo hrál.

• Jedná se o vůbec první animovaný film, na kterém spolupracoval Morgan Freeman. Je to pro něho již čtvrtý snímek, v němž se objeví postava Batmana (předtím hrál v batmanovské trilogii režiséra Christophera Nolana). Freeman se nechal slyšet, že verze Batmana z LEGO příběhu je dle jeho mínění tou vůbec nejlepší.

• Když budete pozorně sledovat honičku na Divokém západě, můžete si všimnout, že
se zraněná prasátka rozletí na jitrničky.


• Termín “Mistr stavitel” (v původním znění “Master Builder”) je skutečné označení v rámci společnosti LEGO a používá se pro návrháře stavebnic a budovatele lego soch.

• Po první sekvenci „Všechno je tu boží“ se objeví titulek „5 Hours Later“ (o 5 hodin později) postavený z kostek. Jedná se o fotografii a jeden z velmi mála záběrů bez počítačových efektů. Závěrečné titulky jsou taktéž ze skutečného lega, animované technikou stop-motion.

• V raných stádiích vývoje se film nazýval “LEGO: The Piece of Resistance” (Lego: Kousek odboje) a v mnohém se lišil. Emmet například žil se svou matkou Doris, která měla být “nejmocnější ženou ve vesmíru” a byla unesena ninja-roboty. R2-D2 a Indiana Jones byli mezi hlavními postavami, Zlý Polda měl opravdu klít, barista Larry měl mnohem více prostoru a Benny, kosmonaut z 80. let, měl kopilota - mop jménem Moppy.

Zdroj: TV Nova

• V závěru, když Emmet vysvětluje Prezidentovi Businessovi, jak úžasné jsou výtvory všech lidí, na obrazovkách na pozadí běží skutečná LEGO stop-motion videa (Známá taktéž jako „Brickfilms“), jež vytvořili samotní fanoušci a s jejichž tvorbou nemají filmaři stojící za LEGO příběhem nic společného.

• S výjimkou unikátních kousků postav filmu (např. vlasy a ďábelská přilba ředitele Businesse) je každý kousek stavebnice reálný a mohli jste se s ním v nějaké krabici setkat. Unikátní kousky navržené tvůrci filmu se taktéž nakonec dostali do rukou fanoušků, neboť k filmu vznikla doprovodná sada stavebnic.

• Slovo „LEGO“ ve filmu není nikdy vyřčeno.

• Ve scéně v Octanové věži, když je vidět robotí armáda při práci, si můžete všimnout, že píší na počítačích. Když si scénu však prohlídnete pozorněji, zjistíte, že všichni roboti ve skutečnosti hrají „Solitaire“. Tato známá karetní hra je častým prostředkem prokrastinace v kancelářích po celém světě.LEGO příběh můžete sledovat v pátek 1. února 2019 od 20:00 nebo repríze v sobotu 2. února 2019 od 14:35 na tomtéž kanále.


RASISMUS v kultovní Knize džunglí? Legendární animák měl vypadat úplně jinak!
RASISMUS v kultovní Knize džunglí? Legendární animák měl vypadat úplně jinak!

ODHALENÍ: Klasický animák Sněhurka a sedm trpaslíků ovlivnil samotný William Shakespeare!
ODHALENÍ: Klasický animák Sněhurka a sedm trpaslíků ovlivnil samotný William Shakespeare!


Používáním webů TV Nova berete na vědomí, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Podrobnosti o zpracování cookies najdete zde.