Slunce, seno, jahody: Herec během natáčení málem pokřtil dítě!

Aktualizováno 28.02.2019


Slunce, seno, jahody je klasická komedie Zdeňka Trošky o životě na vesnici a samozřejmě také o dojivosti krav. Povedená taškařice baví už několik generací. A jak to bylo s tím křtěním?

První díl komediální trilogie uvede diváky do vesnice Hoštice, která budí až stereotypní dojem. To se ovšem změní ve chvíli, kdy do vesnice přijede Šimon Plánička, který zde chce vyzkoušet experiment na téma "dojivost krav v závislosti na kultuře prostředí". Místnímu JZD se experiment nelíbí a chtějí Šimona vyhodit.

Tajemníkovi však dojde, že předseda krajské zemědělské správy se jmenuje také Plánička a Šimon by tak mohl být jeho syn. Blažena Škopková, v jejíž domácnosti Šimon Plánička bydlí, dostane za úkol zjistit, jestli jsou ti dva opravdu příbuzní. Všechno se navíc komplikuje žárlivostí Vency, Blaženina přítele.

Zdroj: Archiv TV Nova

Zajímavosti k filmu:

Příběh se odehrává ve vesnici Hoštice, která je rodištěm režiséra filmu Zdeňka Trošky, nachází se v jižních Čechách a má přibližně 150 obyvatel.


Většina místních obyvatel se zúčastnila natáčení jako kompars. Ve filmu zazní dvakrát také hudba z filmu Tenkrát na západě, jejíž autorem je Ennio Moricone.


Pro Broňka Černého, představitele Vency, to byla jeho první role. Přestože se později objevil ještě v pár filmech, na dráhu profesionálního herce se nedal a stal se z něj řidič kamionu.

Zdroj: bontonfilm

Filmový psa Pinďa byl skutečným psem Heleny Růžičkové, jeho reálné jméno bylo Fredy.

Luděk Kopřiva, (farář Otík) byl během natáčení vyzván, aby pokřtil jedné rodině dítě. Musel jim vysvětlit, že opravdu není farář, ale jen herec, a že skutečný farář už na ně čeká.
 

Tento snímek můžete vidět v pátek 1. února ve 20:20 na stanici Nova.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Velebnosti, du blejt a další. Která z hlášek ze Slunce, seno, erotika je podle vás nejlepší? HLASUJTE!
Velebnosti, du blejt a další. Která z hlášek ze Slunce, seno, erotika je podle vás nejlepší? HLASUJTE!

Zářila na vrcholu televizní slávy, poté přišel pád. Nelehký osud skvělé komičky Jaroslavy Hanušové
Zářila na vrcholu televizní slávy, poté přišel pád. Nelehký osud skvělé komičky Jaroslavy Hanušové


Používáním webů TV Nova berete na vědomí, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Podrobnosti o zpracování cookies najdete zde.