Víkend plný akcí: Bruslařská ledová dráha na Lipně zahajuje provoz

Aktualizováno 25.02.2019

Bruslení na Lipně 2019 - 2
Zdroj: Nova.cz

Lipenská Ledová magistrála zahájí o víkendu provoz. V Lipně nad Vltavou bruslaře čeká upravený čtyřkilometrový okruh i hřiště s brankami. Ledovou plochu připravují dobrovolníci už týden. Živo bude i ve Skiareálu Lipno. Na sněhu se předvede velbloud i závodníci se snowboardy.

„Dnes ráno jsme na dráze naměřili tloušťku ledu 18 cm, která je potřebná pro hromadné bruslení. V sobotu bude Ledová magistrála oficiálně otevřena,“ uvádí mluvčí Skiareálu Lipno Vojen Smíšek. V provozu bude v Lipně nad Vltavou čtyřkilometrový okruh a také hokejové hřiště s brankami u jednoho ze dvou nástupních míst před Loděnicí Lipno. Tam na bruslaře čeká také občerstvení přímo u ledu. Druhý nástup je v Marině Lipno, kde je v provozu půjčovna bruslí Kapitanát. Snadný přístup k zamrzlé ploše je z centrálního parkoviště Skiareálu Lipno. Bruslení si mohou lidé zpestřit také návštěvou Stezky korunami stromů odkud je na Ledovou magistrálu krásný výhled.

Zdroj: Nova.cz

Bruslaři by měli dbát na svou bezpečnost. „Doporučujeme držet se na upravené dráze, která snáze promrzá. Pod sněhem, který izoluje, se mohou skrývat nebezpečná místa, a proto by lidé toto riziko neměli podceňovat,“ upozorňuje Vojen Smíšek. Desatero bezpečného bruslení, základy první pomoci a záchrany z ledu to jsou znalosti, které by si měl zopakovat každý, kdo vstupuje na led. Při proboření mohou zachránit život také sebezáchranné hroty, pomocí kterých se postižený vytáhne zpět na pevný led.


Lipenští ledaři se snaží propojit magistrálu až do sousedního Frymburku. „Práci na protažení dráhy komplikuje přimrzlý sníh i zhoršená kvalita ledu,“ dodává Smíšek. Se stejným problémem se potýkají i dobrovolníci ve Frymburku, kde je prozatím dvoukilometrový ovál a hřiště. Zhoršený povrch tam chtějí v následujících dnech vyřešit kropením ledu, počkat musí na sinější mrazy.

Zdroj: Nova.cz


Pořádně živo bude o víkendu také ve Skiareálu Lipno. Naplánováno je hned několik událostí. Dětské návštěvníky potěší tradiční zimní hosté velbloud Šajtán s lamákem Otíkem. V rámci akce Velbloud na sněhu zavítají v 11 hodin na Stezku korunami stromů a ve 14 hodin se přesunou do dětského výukového hřiště Fox park. Děti se se zvířaty mohou zblízka seznámit a vyfotit se s nimi. „Sníh přímo milují a jezdí se k nám ochladit. Šajtán je původem z dalekého Mongolska, a tak je zvyklý na mnohem větší zimu,“ říká Vojen Smíšek.

Zdroj: Nova.cz

Snowboardisté poměří své síly v závodě nazvaném Šumavský diktátor. „Jedná se o dvoudenní podnik, kdy v sobotu je na programu freestyle ve snowparku a v neděli banked slalom ve skicrossové trati. Závod je otevřen pro všechny věkové kategorie a soutěžit se bude o zajímavé ceny,“ popisuje Smíšek. Lipenský závod je první zastávkou celé série, která se v průběhu zimy uskuteční v šumavských areálech.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Autoři Kokosů na sněhu pozměnili zásadní události: Závěrečná nehoda ve skutečnosti skončila tragicky
Autoři Kokosů na sněhu pozměnili zásadní události: Závěrečná nehoda ve skutečnosti skončila tragicky


Novinky z NOVY