Meryl Streep v suchu: Filmaři kvůli ní vymysleli geniální systém, jak natoči scény ve vaně a nenamočit ji!

Aktualizováno 17.02.2019


Může být komedie příliš vtipná? Podle režisérky filmu Nějak se to komplikuje rozhodně ano! Z jaké scény měla největší strach?

Stará láska nerezaví! Po deseti letech potká Jane Adler (M. Streep) svého bývalého manžela Jacka (A. Baldwin), který je momentálně po druhé ženatý a jejich společná večeře se nečekaně protáhne. Po několika litrech vína prokládanými vzpomínkami na to hezké, co spolu zažili se společně probudí v hotelovém pokoji.

Zdroj: TV Nova

Když Jane dospěla do stavu střízlivosti, uvědomila si jednu perfektní věc. Právě se svým ex-manželem podvedla tu, s níž ji podváděl, když ještě ex nebyl. Nějak se to komplikuje? A to je teprve začátek!

Zdroj: TV Nova

CO JSTE O FILMU MOŽNÁ NEVĚDĚLI:

Režisérka Nancy Meyers se přiznala, že hlavní roli psala Meryl Streep na tělo. Když nevěděla, jak dál, zkusila si prý představit skutečnou Meryl a nápady se hned hrnuly.

• Alec Baldwin (Jake) přiznal, že při natáčení scény, kde je nahý, jej zastupoval dublér.

Scéna, ve které se Meryl Streep (Jane Adler) koupe ve vaně a Alec Baldwin (Jake Adler) sedí vedle ní, se natáčela několik dní. Herečka ale odmítla být celé hodiny namočená ve vodě, a tak byla do vany umístěna umělohmotná deska, na které byla jen trocha vody a pěna. Meryl Streep tak byla po celou dobu v suchu.

• Interiér domu hlavní hrdinky byl postaven v Brooklynu. Jeho stavba trvala několik měsíců.

Zdroj: ČSFD

Obsazování rolí začalo v roce 2008, jednání s Meryl Streep a Alecem Baldwinem začalo v srpnu. Steve Martin se přidal v říjnu. Další herci byli do snímku obsazeni během roku 2009.

• Meryl Streep požádala univerzitu Vassar College, jestli by se scény z Lukovy promoce mohly natáčet v areálu jejich univerzity, avšak škola toto odmítla. I přesto, že zde studovala nejen Meryl Streep, ale také její dvě dcery.

Během natáčení scény ze závěru snímku, kdy Meryl Streep (Jane Adler) přijde za Alecem Baldwinem (Jake Adler) do kanceláře, museli filmaři kvůli odrazům odstranit veškerá skla ze dveří. Odlesky byly poté dodělány ve studiu.

• Scény, ve kterých jsou Meryl Streep (Jane Adler) a Steve Martin (Adam) pod vlivem marihuany, se natáčely několik týdnů. Během této doby se oba protagonisté smáli tak často, až měla režisérka Nancy Meyers obavy, zda nebude ve filmu smíchu příliš.

Romantickou komedii uvidí diváci již v neděli 20. ledna 2019 od 17:10 na TV Nova, v repríze pak ve středu 23. ledna 2019 od 17:40 na Nova Cinema.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NATÁČELI 12 LET a stárli před kamerou! Unikátní filmový projekt historie míří do televize
NATÁČELI 12 LET a stárli před kamerou! Unikátní filmový projekt historie míří do televize

NEJLEPŠÍ FILMY ROKU 2018: Nejzajímavější snímek neměl jít vůbec do kin!
NEJLEPŠÍ FILMY ROKU 2018: Nejzajímavější snímek neměl jít vůbec do kin!

Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka se neobešel bez chyb! Co tvůrci pomotali?
Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka se neobešel bez chyb! Co tvůrci pomotali?

 


Používáním webů TV Nova berete na vědomí, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Podrobnosti o zpracování cookies najdete zde.