Co dnes dělají představitelé povedené dvojky z Harryho Pottera? Jeden z nich sní o olympiádě!

Aktualizováno 17.02.2019


Povedená dvojka z potterovské ságy, Dean a Seamus, nedostala ve filmech tolik prostoru, jako tomu bylo v knížkách. Přesto se jedná o dvě velice důležité postavy a dobré kamarády Harryho Pottera. Jak vypadají jejich představitelé dnes, osm let po konci poslední klapky? Dost se změnili!

Dean se se Seamusem spřátelil už během prvního roku v Bradavicích a během školních let se z nich stali nejlepší přátelé. Během čtvrtého roku dokonce společně navštívili Mistrovství světa ve famfrpálu. V pátém roce školy Seamus slepě věřili tomu, že si Harry celou historku o návratu Voldemorta vymyslel, i když Dean stál na straně Harryho. Ani to neovlivnilo jejich přátelství a oba se nakonec stali členy Brumbálovy armády. V sedmém díle knižní série byl Dean unesen smrtijedy a vězněn ve sklepeních u Malfoyových, odkud ho zachránil skřítek Dobby. Oba se nakonec účastnili Bitvy o Bradavice, kterou ve zdraví přežili. Jejich osudy po konci školy jsou neznámé...

Seamus Finnigan (Devon Murray)

Zdroj: oficiální zdroj

Devon začínal jako zpěvák. V mládí vyhrál mnoho soutěží. Také získal několik malých rolí v This is my father a poté ve snímku Andělin prach. Díky tomu, že je Ir, vyhrál casting na Seamuse Finnigana v prvním filmu o Harrym Potterovi. Kvůli tomu nakonec musel odmítnout roli po boku Leonarda DiCapria v Ganzích z New Yorku. Devon tvrdí, že ho jeho role nezměnila, "jenom" je teď nechutně bohatý. Nejúžasnější pro něj bylo, když k němu přišla sama autorka a řekla, že se jí moc líbí, jak Seamuse hraje, že přesně vyjádřil, jaký měl Seamus být. Jeho největším koníčkem jsou koně, kterými je přímo posedlý. Chtěl se účastnit olympijských her 2012 a reprezentovat Irsko v jezdectví, což se mu nepovedlo. Nyní se účastní mnoha soutěží po Irsku. Nejvíce by ho potěšilo, kdyby natočil film s koňmi. Momentálně žije Celbridge v Irsku a filmy již téměř netočí.

Dean Thomas (Alfred "Alfie" Lewis Enoch)
Zdroj: Instagram

Alfie se narodil anglickému herci Williamu Russellu Enochovi a brazilské lékařce Balbině Gutierrez. Enoch vystudoval prestižní Westminsterskou školu. Umí mluvit plynule portugalsky, španělsky a anglicky. Odmaturoval na Queen's College v Oxfordu, kde studoval portugalštinu a španělštinu. Po sérii filmů o Harrym Potterovi si zahrál v několika hrách Londýnských divadel: Corionalus, Timon of Athens, Antigona, Happy New Year a The Ballard of Salomon Pavely. Jako Bainbridge se objevil v jedné epizodě Sherlocka po boku Benedicta Cumberbatche. V roce 2014 byl obsazen do hlavní role studenta práv Wese Gibbinse v seriálu stanice ABC Vražedná práva, za který byl nominovaný hned na pět cen. Od roku 2016 hraje Edgara a Chudého Toma v inscenaci Král Lear v Manchesterském královském divadle.
Zdroj: Twitter

Snímek Harry Potter a Relikvie smrti - první část můžete sledovat v sobotu 19. 1. ve 20:20 na Nově. V repríze pak v neděli 20. 2. od 17:25 na Nova Cinema.

Získala srdce Harryho Pottera: Takhle dnes vypadá láska populárního čaroděje
Získala srdce Harryho Pottera: Takhle dnes vypadá láska populárního čaroděje

Z holčičky sexy samicí: Představitelka Hermiony z Harryho Pottera překvapila svou proměnou! FOTO
Z holčičky sexy samicí: Představitelka Hermiony z Harryho Pottera překvapila svou proměnou! FOTO

Který herec umírá ve filmech nejčastěji? Diváci ho znají z Harryho Pottera
Který herec umírá ve filmech nejčastěji? Diváci ho znají z Harryho Pottera

V mládí neměl přátele a stal se prefektem! Co dalšího jste nevěděli o oblíbené postavě potterovské série?
V mládí neměl přátele a stal se prefektem! Co dalšího jste nevěděli o oblíbené postavě potterovské série?

KDO TO JE??? V dabingu věk nerozhoduje, za malým skřítkem může být velký chlap!
KDO TO JE??? V dabingu věk nerozhoduje, za malým skřítkem může být velký chlap!

 


Používáním webů TV Nova berete na vědomí, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Podrobnosti o zpracování cookies najdete zde.