Filmová série Lovci pokladů vzbuzuje nečekané vášně: Diváci a kritici se nemohou shodnout!

Aktualizováno 16.02.2019


Že se kritici s ostatními diváky často neshodnou, není žádným velkým překvapením. Mnohdy jsou ale rozdíly opravdu propastné. Jako například u filmů ze série Lovci pokladů s Nicolasem Cagem!

První film ze série Lovci pokladů měl premiéru již v roce 2004 a představil divákům Nicolase Cage jako Bena Gatese, amerického historika, kryptologa a občasného lovce pokladů. Díky pomoci věrného asistenta Rileyho (Justin Bartha) a archivářky Abigail (Diana Kruger) se Ben pouští do pátrání po jeskyni naplněné poklady, které tam ukryli před mnoha a mnoha lety samotní Otcové zakladatelé a Svobodní zednáři. A samozřejmě, díky tomu dostal Cage možnost pronést svou dnes již ikonickou hlášku: „Ukradnu Dekleraci nezávislosti!“Série Lovci pokladů si nikdy na nic nehrála. Od počátku se tváří jako akční, oddechový film, navíc se může pyšnit nepopiratelnou chemií mezi Cagem, Barthou a Krugerovou, prostě se jedná o nenáročnou zábavu, přestože Jon Turteltaub uvedl, že původní verze filmu měla mít čtyři hodiny! Kritici si ale ani přesto neberou servítky. Jeden z nich nazval první díl asi nejstupidnějším filmem, ve kterém se kdy sešli dva držitelé Oscara. V tomto případě Nicolas Cage a John Voight . Ve druhém díle dokonce přibyla třetí herečka, a to Helen Mirren. Pro Nicolase Cagea to byla už čtvrtá spolupráce s producentem Jerry Bruckheimerem a za své největší trháky vděčí právě jemu.

Zdroj: Archiv TV Nova

Diváci, pro které je snímek určen především, ale snímek hodnotili výborně! V kinech vydělal několikanásobek svého rozpočtu a vydláždil cestu jako pro druhý díl, tak pro v současnosti připravovanou trojku. Rozdíl mezi diváky a kritiky je propastných 31 %!
Zdroj: Archiv TV Nova

Nicolas Cage alias Ben Gates se vrací na vaše obrazovky ve snímku Lovci pokladů, který vysílá TV Nova v sobotu 11. ledna 2020 ve 20:20.