Muž se po natočení Šifry mistra Leonarda odhodlal ke zvrácenému činu: Církev šílela

Aktualizováno 08.02.2019

Galerie: Film Šifra mistra Leonarda - 16
Zdroj: Archiv TV Nova

Mysteriózní thriller s názvem Šifra mistra Leonarda byl natočen v roce 2006. V hlavní roli se objevili Tom Hanks a Audrey Tautou. Hanks představuje Roberta Langdona coby náboženského experta. Sophie Neveu je policejní kryptoložka. Oba se pustí po stopách tajemných šifer, kterými měl tělo pospané zavražděný správce Louvru. Snímek způsobil mnohé kontroverze a církev se bouřila. Jeden mladík se navíc po shlédnutí snímku odhodlal k něčemu strašnému!

Robert Langdon je expert na náboženskou symboliku. Má zrovna autogramiádu v Paříži, když je zavražděn správce Louvru, se kterým se měl v onen den setkat. Jeho bezvládné tělo je popsané podivnými symboly, a tak k němu Langdona povolají. Od policejní kryptoložky Sophie Neveu se dozví, že má být obviněn z vraždy. Oba se rozhodnou uprchnout a vydat se po stopách symbolů...

Zdroj: Archiv TV Nova

– Po natočení filmu se jím inspiroval pětadvacetiletý muž, který se v římském kostele pokusil ubodat osmašedesátiletého kněze.
 

– Sám arcibiskup Angelo Amanto, tajemník Kongregace pro nauku o víře a člen katedrálního oddělení Vatikánu, vyzval veřejnost k bojkotování filmu. Dle něho byl plný přestupků a historických a teoretických chyb.

Zdroj: Archiv TV Nova

– Na Srí lace byl film dokonce zakázaný, ale knihu či DVD si lidé zakoupit mohli. Když se film natáčel, interiéry byly vytvořené v rozsáhlém studiu Pinewood Shepperton.
 

– O filmu Šifra mistra Leonarda se navíc říká, že hudba v něm je enormně děsivá. Kvůli ní se uvažovalo o přístupnosti až od 15 let, nakonec se zvolila hranice 12 let.
 


Na mysteriózní thriller Šifra mistra Leonarda se můžete podívat v pátek 11. 1. od 20:20 na Nově. V repríze jej pak můžete sledovat v sobotu 12. 1. od 17:20 na Nova Cinema.
 

Natáčení filmu Andělé a démoni málem zhatilo svatbu! Tom Hanks se naštěstí o vše postaral
Natáčení filmu Andělé a démoni málem zhatilo svatbu! Tom Hanks se naštěstí o vše postaral

Zajímavosti o filmu Šifra mistra Leonarda: Proč se musel postavit nový Louvre?
Zajímavosti o filmu Šifra mistra Leonarda: Proč se musel postavit nový Louvre?


Novinky z NOVY