FOTO Z NATÁČENÍ: Kultovní snímek Oheň se po 30 letech dočká pokračování! Kteří herci se vrací?

Aktualizováno 04.02.2019

Oheň (1991)
Zdroj: Archiv TV Nova

Teméř třicet let uplynulo od chvíle, kdy se na stříbrném plátně dva znesváření bratři vrhli do boje proti plamenům i neznáméhu žháři. Kultovka z roku 1991 se brzy dočká pokračování!

Od premiéry snímku Oheň, jednoho z nejziskovějších filmů roku 1991, který byl nominován na tři Oscary, již uplynulo 27 let. Že se diváci příští rok dočkají pokračování, je tak celkem překvapivé.

Zdroj: Instagram


Film režiséra Rona Howarda o síle bratrství a nebezpečí, kterému dennodenně čelí hasiči amerického velkoměsta Chicago, se stal velkým hitem a dnes už se jedná o vcelku kultovní záležitost. V původním snímku z roku 1991 se hlavních rolí zhostili Kurt Russell, William Baldwin, Robert De Niro Donald Sutherland. Za scénářem stál Gregory Widen, bývalý hasič, ze kterého se posléze stal spisovatel, scenárista a režisér, a na kontě má i další kultovní záležitost – snímek Highlander (1986). Do scénáře samotného Ohně vložil skutečné zážitky ze své kariéry hasiče, byť nosný příběh je smyšlený.

Zdroj: Instagram


Studio Universal Pictures na konci března 2018 dalo zelenou pokračování, jehož natáčení započalo koncem roku, a kromě hlavní části v rumunském městě Bukurešť má štáb natáčet i v kanadském Torontu a i samotném Chicagu. Režisérem filmu je nepříliš známý avšak schopný Španěl Gonzalo Lopez-Gallego, který má na kontě například horor Apollo 18 (2011).


Zdroj: Instagram


Podle dostupných informací se nový snímek pokusí navázat na původní film způsobem, jakým Creed (2015) navázal na ságu o Rockym. Dočkáme se návratu některých postav i jejich původních tváří. William Baldwin se vrací jako Brian McCaffrey, tentokrát však coby strýček hlavního hrdiny. Syn zesnulé postavy, kterou ztvárnil Kurt Russel, je vyšetřovatelem požárů a i po tolika letech chová k Brianovi zášť, neboť mu připisuje vinu za otcovu smrt. Dalším oznámeným navrátilcem je pak Donald Sutherland.

Zdroj: Instagram

Hlavního hrdinu, Seana McCaffreyho, hraje Joe Anderson, který se dostal do diváckého povědomí díky seriálu Hannibal, v němž ztvárnil postavu Masona Vergera.

Pokračování by se diváci měli dočkat někdy v roce 2019. Návrat herců z původního obsazení a schopný režisér ale už teď budí celkem příjemná očekávání.Na původní snímek Oheň z roku 1991 se můžete podívat v neděli 6. ledna 2019 od 12:35 na TV Nova, nebo v repríze v pondělí 7. ledna 2019 od 00:45 na tomtéž kanále.


DOKONALÝ MARKETING: Prostory k natáčení akční komedie Mistrovský plán poskytl sám americký prezident!
DOKONALÝ MARKETING: Prostory k natáčení akční komedie Mistrovský plán poskytl sám americký prezident!

Pokračování AKČNÍHO NÁŘEZU Na hraně zítřka: Tom Cruise bude znovu umírat!
Pokračování AKČNÍHO NÁŘEZU Na hraně zítřka: Tom Cruise bude znovu umírat!


Novinky z NOVY