MĚLO TO BÝT JINAK: Film Hříšný tanec málem připomínal spíše Sex ve městě!

Aktualizováno 19.01.2019

Hříšný tanec
Zdroj: facebook.com

Legendární film Hříšný tanec je přes třicet let jedničkou mezi romantickými snímky. Zná ho několik generací a jen málokdo si dokáže představit, že by měl vypadat jinak. Přesto v této podobě neměl vůbec nikdy vzniknout!

Asi nikdo si nedokáže představit, že by v hlavních rolích oblíbeného romantického filmu Hříšný tanec měl vídat jiné herce, než je Patrick SwayzeJennifer Grey. Pravdou ale je, že tvůrci původně nabídli roli Baby a Johnnyho Sarah Jessice Parker a Billymu Zaneovi!

Zdroj: facebook.com

Všechno ale dopadlo, jak mělo, a tak mohl vzniknout ten nejlepší taneční film, kde Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s nezkušenou Baby...

 

Zdroj: facebook.com

Zajímavosti, které jste o filmu určitě nevěděli:

- Film neměl při svém nízkém rozpočtu 6 milionů dolarů velká očekávání, o to větší překvapení bylo, když celosvětově vydělal přes 200 milionů dolarů a stal se tak nevýnosnějším filmem roku 1987.

- Podle Patricka neuměla Jennifer tančit, a tak ji musel opravdu učit, stejně jako to zobrazuje známá scéna ve filmu.

- Když se Patrick Swayze dozvěděl, kdo bude hrát jeho partnerku, chtěl z filmu odstoupit. Nepadl si s ní do oka už dříve při natáčení filmu Rudý úsvit.

- Scénu, kde dělá Patrick dvojité piruety, natáčel na 25 pokusů. Teprve pak byl se sebou spokojený.

- Předlohou filmu je skutečný příběh scénáristky Eleanor Bergsteinové, která se inspirovala vlastními zážitky z dob svého dospívání na počátku 60. let.

Zdroj: facebook.com

- Scény, kdy dvojice nacvičuje slavnou zvedačku ve vodě, byly natočeny až v říjnu. A tak už příroda začala naznačovat podzim. Pro zachování dojmu letních prázdnin musel tým asistentů barvit zažloutlé listy na stromech na zeleno a ty opadané přilepovat zpátky na větve

– Intimní tanec Baby a Johnnyho, kterému se oddávali při milostné scéně, se původně točil na kamerových zkouškách. Režisérovi se záznam tak líbil, že scénu do filmu zařadil dodatečně.

– Stejně tak oblíbená scéna, kdy se oba hlavní hrdinové plazí k sobě po podlaze na píseň "Baby", vznikla náhodou. Herci spolu blbli o pauze před jinou scénou a režisérovi se to tak zalíbilo, že záběr zařadil do scénáře. 

- Patrick Swayze dostal nabídku ve výši šesti milionů dolarů na natočení pokračování. Není ale příznivcem sequelů a nabídku znovu ztvárnit Johnnyho odmítl. Druhý díl přece jen vznikl, ale s novými hlavními hrdiny a v novém prostředí Kuby před revolucí.
 

Film Hříšný tanec můžete sledovat v pátek 28. 12. v 17:30 na Nově.
 

DÍVALI JSTE SE POZORNĚ? V muzikálovém filmu Bídníci byly použity části kulis z Harryho Pottera!
DÍVALI JSTE SE POZORNĚ? V muzikálovém filmu Bídníci byly použity části kulis z Harryho Pottera!

Z PRINCEZNY STRIPTÉRKOU?! Původní verze filmu Kouzelná romance byla hodně temná
Z PRINCEZNY STRIPTÉRKOU?! Původní verze filmu Kouzelná romance byla hodně temná

 

 


Novinky z NOVY